GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Energa Operator ukończyła budowę nowej rozdzielni

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-07-14 13:45 - czytano: 205 razy - dodaj komentarz
Energa Operator ukończyła budowę nowej rozdzielniEnerga Operator ukończyła budowę nowej rozdzielni sieciowej wysokiego napięcia (110 kV) w miejscowości Windyki (RS Windyki) położonej w gminie Wieczfnia Kościelna w woj. mazowieckim. Obiekt umożliwi przyłączenie i wyprowadzenie produkowanej energii z powstających w okolicy odnawialnych źródeł. Inwestycja zrealizowana została przez Energę Operatora Wykonawstwo Elektroenergetyczne we współpracy z płockim Oddziałem Energi Operatora.
REKLAMA
– Dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii to duże wyzwanie dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Dlatego tak ważne jest oparcie inwestycji związanych z rozbudową sieci oraz procesami przyłączeniowymi na sprawdzonych i doświadczonych wykonawcach, takich jak Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne – mówi Michał Magdziarz, Dyrektor Generalny Oddziału Energi Operatora w Płocku.

Pomyślne ukończenie prac wymagało nie tylko budowy samej rozdzielni, ale również przeniesienia pod ziemię blisko dwukilometrowego odcinka linii wysokiego napięcia (110 kV) relacji Mława – Nidzica. Wykonanie tego zadania możliwe było dzięki wysokim specjalistycznym umiejętnościom pracowników Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego Oddział w Płocku, a także posiadaniu przez nich odpowiednich uprawnień związanych z wykonywaniem muf i głowic kablowych wysokiego napięcia (110 kV).

– Przywiązujemy ogromną wagę do systematycznych szkoleń elektromonterów, a także umożliwiania zdobywania im nowych uprawnień. Rozwój kompetencji pracowników, pozwala Spółce wykonywać coraz ambitniejsze projekty zarówno dla Energi Operatora, jak i innych podmiotów. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszych elektromonterów, mimo pandemii, wszystkie zadania związane z budową rozdzielni sieciowej w Windykach udało się zrealizować zgodnie z pierwotnie zakładanymi terminami – mówi Tomasz Szneidrowski, Wiceprezes Zarządu Energi Operatora Wykonawstwa Elektroenergetycznego.

Rozdzielnia sieciowa pomyślnie przeszła już wszystkie odbiory, a także testy związane z włączeniem do sieci energetycznej, w tym te obejmujące zdalny nadzór i sterowanie obiektem przez Dyspozytorów. Obecnie czeka na pierwsze megawaty wygenerowanej przez odnawialne źródła energii.
Źródło: Enea Operator
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: