sobota, 11 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    2022 ICPC Europe Training Camp wspierany przez Huawei

    Zobacz również

    Około 300 studentów z 11 krajów zakończyło w niedzielę trzydniowy obóz treningowy zainicjowany przez International Collegiate Programming Contest University Commons (ICPCU). Współorganizowany przez Uniwersytet Wrocławski i Huawei obóz ma na celu zapewnienie najwyższej klasy szkolenia z zakresu programowania. Najzdolniejsi studenci i entuzjaści programowania mieli okazję zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie modelowania matematycznego, algorytmów, programowania zarządzania danymi.

    - Reklama -

    Do biegu, gotowi, start!

    Od 14 do 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie, nieopodal Wrocławia spotkały się drużyny młodych programistów, aby ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem opiekunów, trenerów oraz talentów matematycznych z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy, 3-dniowy program edukacyjny odbył się w Polsce. Ponad 40 drużyn online oraz na miejscu brało udział zawodach programowania algorytmów. Inicjatywa ta pozwoliła uczestnikom ćwiczyć i doskonalić umiejętności przed kolejnym etapem zawodów ICPC. Obóz treningowy, wspierany przez Huawei był także świetną okazją do poznania nowych ludzi, uczenia się od najlepszych ekspertów, a także poznania praktyk i teorii nauczania stosowanych w różnych krajach (takich jak Rumunia, Czechy czy Izrael).

    – Huawei będzie konsekwentnie wspierać konkursy oraz warsztaty, zapewniając profesjonalne szkolenia dla całej społeczności ICPC. Chcielibyśmy również podzielić się naszymi rzeczywistymi wyzwaniami branżowymi, które muszą zostać rozwiązane, aby umożliwić stworzenie w pełni połączonego i inteligentnego świata. Razem możemy uczyć się i rozwijać dzięki współpracy z ICPC, a w efekcie napędzać postęp technologiczny – powiedział Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei.

    Huawei stawia na otwartą platformę badawczą

    – Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Firma angażuje się w otwarte platformy badawcze w zakresie rozwoju łączność i mocy obliczeniowych. Badania i rozwój technologii oraz produktów Huawei są nieuchronnie związane z matematyką, algorytmami oraz wyzwaniami programistycznymi, zwłaszcza w dziedzinie sieci bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów wspieranych przez Huawei, dedykowanych młodym talentom pokazują, że studenci uważają takie obszary jak chmura obliczeniowa, aplikacje open-source oraz rozwój cyfrowych finansów za najlepsze pola do ćwiczenia swoich umiejętności w programowaniu i modelowaniu matematycznym.

    Training Camp to spotkanie umysłów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość leży nie tylko w treści, ale też w ludziach i kontaktach nawiązanych dzięki obozom szkoleniowym. Huawei dał uczestnikom ICPC możliwość uczestniczenia w tych działaniach bez konieczności ponoszenia obciążeń finansowych – skomentował Dr William B. Poucher dyrektor wykonawczy ICPC Global.

    – Inicjatywy szkoleniowe Fundacji ICPC są kluczowe dla rozwoju nowych talentów, łączenia ludzi i budowania nowych systemów oraz usług, które będą służyć społeczeństwu. ICPC skupia się na szukaniu rozwiązań dla różnego typu wyzwań. Huawei wspiera tę inicjatywę od kilku lat, co pozwoliło z powodzeniem ją rozwinąć i zapewnić jeszcze lepsze możliwości edukacyjne dla wielu studentów i trenerów w różnych regionach świata. Tylko razem, ze środowiskiem akademickim i przemysłem, możemy uczynić nasz świat lepszym, stworzyć możliwości dla kolejnych pokoleń młodych ekspertów IT i znaleźć inteligentne rozwiązania dla globalnych wyzwań – powiedziała Veronika Soboleva, Dyrektor Rozwoju Fundacji ICPC.

    Równa edukacja kluczem do cyfrowej inkluzji

    Huawei postrzega edukację młodzieży jako jedną z podstawowych metod do eliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii. Firma uruchomiła swój flagowy program dla utalentowanych studentów – Seeds For the Future – już około dekadę temu. W tym roku nowa edycja programu rozpocznie się już za kilka tygodni. Wydarzenie jest jedną z jej wielu inicjatyw Huawei zapewniających studentom możliwość praktycznego zapoznania się z takimi technologiami jak SI, chmura obliczeniowa czy alternatywne źródła energii.

    – Jako globalny lider technologii cyfrowych, Huawei wierzy, że cyfryzacja jest kluczem do stworzenia lepszej przyszłości. Postęp stanie się znacznie łatwiejszy, jeśli zaangażujemy największe talenty w projektowanie rozwiązań, wspólne szkolenia, konkursy naukowe i technologiczne oraz inne kompleksowe inicjatywy rozwoju największych talentów. Tylko w 2021 roku Huawei zainwestował ponad 375 mln USD we partnerstwa z uniwersytetami, współpracując z ponad 300 szkołami wyższymi i ponad 900 instytucjami badawczymi na całym świecie – powiedział Guo Shuaisheng, szef warszawskiego centrum R&D Huawei.

    W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, aby zapewnić studentom więcej praktycznych kursów, ciekawych konferencji i aktualnych planów studiów. Wśród uczelni, z którymi aktualnie współpracuje Huawei można wymienić także Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Warszawską czy też Akademię Leona Koźmińskiego.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Teraz z Copilot dla Microsoft 365 możesz porozmawiać po polsku

    Dane z nowego, czwartego już raportu Microsoft Work Trend Index wskazują jednoznacznie, że AI przekształca nie tylko sposób wykonywania...