GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Hyperion S.A. przejmie MNI Telecom S.A.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2010-11-15 20:38 - czytano: 1758 razy - dodaj komentarz
Hyperion S.A. przejmie MNI Telecom S.A.Akcjonariusze giełdowej spółki Hyperion S.A., ogólnopolskiego operatora świadczącego usługi dostępu do sieci Internet, usługi głosowe oraz telewizyjne poparli wniosek zarządu MNI Telecom S.A. dotyczący połączenia z tą telekomunikacyjną spółką, należącą do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI S.A.
REKLAMA
To bardzo dobra wiadomość dla akcjonariuszy obu spółek i jej klientów.Połączenie pozwoli na utworzenie w oparciu o firmę Hyperion S.A. dużego operatora telekomunikacyjnego o zasięgu ogólnopolskim, zdolnego do skutecznego konkurowania z największymi graczami na rynku tak pod względem ceny, jak i jakości oferowanych usług. Wzmocniony Hyperion S.A. będzie oferował klientom zintegrowane pakiety usług, w tym tzw. usługę 4Play, czyli pakiet zawierający telefonię stacjonarną, komórkową, usługi dostępu do Internetu oraz TV interaktywną – mówi Marek Południkiewicz, prezes Hyperion S.A.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w tej sprawie 10 listopada 2010 r. Za połączeniem oddano 74 % głosów zarejestrowanych na NWZ, tj. 8 185 214 głosów.

Korzyści dla wszystkich akcjonariuszy
Połączenie polegać będzie na przejęciu przez Hyperion S.A. całości majątku MNI Telecom S.A. w zamian za akcje własne wydane funduszowi MNI S.A., zgodnie z trybem przewidzianym w art. 492 § 1 pkt. 1 Kodeksu Spółek Handlowych. Według zaproponowanego harmonogramu proces powinien się zakończyć w pierwszej połowie 2011 r. - Wybrana procedura z punktu widzenia przebiegu całego procesu połączenia jest jasna i czytelna. Prowadzi do całkowitej operacyjnej oraz formalnej inkorporacji spółek, kończącej się przeniesieniem całości majątku MNI Telecom S.A. na rzecz Hyperion S.A. i w konsekwencji utratą bytu prawnego przez pierwszą z firm. Obie spółki stają się jedną organizacją – uzasadnia Marek Południkiewicz, prezes Hyperion S.A. oraz MNI Telecom S.A.

W wyniku tej transakcji – po zarejestrowaniu nowej emisji akcji i podwyższenia kapitału przez sąd - udział funduszu MNI S.A. w kapitale Hyperion S.A. wzrośnie do ok. 66 %. - Konstrukcja transakcji, gwarantuje korzyści dla wszystkich akcjonariuszy – stają się oni właścicielami wzmocnionego podmiotu telekomunikacyjnego ze znacząco większym potencjałem do generowania lepszych wyników finansowych niż w sytuacji kiedy Hyperion S.A. i MNI Telecom S.A. funkcjonowałyby samodzielnie – dodaje prezes Marek Południkiewicz.

Poważny gracz na rynku
Połączenie Hyperion S.A. i MNI Telecom S.A. umożliwi stworzenie silnego podmiotu posiadającego już obecnie 260 tys. klientów końcowych (z uwzględnieniem akwizycji Stream Communications Sp. z o.o., której zakończenie planowane jest w 2010 r.), którzy zakontraktowali ponad 300 tys. usług.

Estymowane na koniec 2010 r. przychody z działalności telekomunikacyjnej grupy MNI, czyli łącznie MNI Telecom S.A. i Hyperion S.A. przekroczą na pewno 200 mln zł. Hyperion S.A. już obecnie korzysta na współpracy z MNI Telecom S.A. – w III kwartale jego przychody, dzięki integracji sieci sprzedaży wzrosły o 3,4 %, na spadającym rynku – mówi prezes Marek Południkiewicz.
Źródło: Hyperion
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: