wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  W III kw. 2023 roku Polacy najchętniej kupowali soundbary Samsung

  Zobacz również

  Samsung niezmiennie pozostaje liderem zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku soundbarów. Według danych firmy badawczej GfK w trzecim kwartale 2023 roku wśród 10 najchętniej kupowanych soundbarów w Polsce, aż 7 stanowiły modele firmy Samsung. Polacy chętnie decydują się obecnie na zakup soundbarów zarówno ze średniej, jak i wyższej półki cenowej. Soundbar to system audio, który doceniają posiadacze telewizorów, którym zależy na mocniejszym dźwięku i przestrzennym brzmieniu.

  - Reklama -

  Dobry, przestrzenny dźwięk współtworzy emocje i pozwala w czasie domowych sensów filmowych poczuć się jak w kinie. Na rynku dostępne są 2 typy soundbarów: jednoczęściowe (typu All-In-One) oraz bardziej złożone. Są to zestawy, na które składa się soundbar z subwooferem, czyli dodatkowym głośnikiem niskotonowym, oraz opcjonalnie, także z głośnikami tylnymi.

  Widzowie coraz chętniej decydują się na uzupełnienie centrum swojej domowej rozrywki o soundbary i bardzo często wybierają urządzenia firmy Samsung. W trzecim kwartale 2023 roku, podobnie jak w pierwszym półroczu, wśród pierwszych dziesięciu najchętniej kupowanych soundbarów, aż siedem stanowiły modele tego producenta.

  Najczęściej wybieranym soundbarem Samsung w okresie od lipca od września 2023 roku był przedstawiciel Q-Serii, czyli HW-Q600B. W tej grupie uplasowały się też soundbary: HW-Q60B, HW-B550, HW-B450 i HW-Q800C. W pierwszej dziesiątce znalazł się także bardziej zaawansowany model HW-Q930B oraz reprezentant średniej półki, czyli HW-Q700B.

  W bogatym portfolio soundbarów firmy Samsung można znaleźć interesujące modele w różnych przedziałach cenowych, które zachwycą zarówno miłośników kina, jak i fanów sportowych emocji. Przykładowo model HW-Q800C z Q-Serii, który uplasował się na 6. miejscu zestawienia, pozwala zanurzyć się w dźwięku za sprawą bocznych głośników. Ponadto Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2. sprawi, że dźwięk będzie otaczał widza z każdej strony, a przeżycia staną się jeszcze bardziej realistyczne.

  Z kolei bardziej zaawansowany model, czyli HW-Q930B pozwala odkryć nowy wymiar brzmieniowych doświadczeń. Bezprzewodowe Tylne Głośniki w Zestawie sprawią, że dźwięk będzie odbijać się od sufitu, otaczając widza zachwycającymi brzmieniami niczym z sali kinowej. 9 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze dostarczą jeszcze wyższego poziomu domowej rozrywki.

  Dlaczego warto zainwestować w soundbar?

  Wbudowane do telewizora głośniki zazwyczaj oferują dobrej jakości dźwięk, natomiast jeśli chcemy spotęgować nasze wrażenia podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych czy słuchania koncertów to soundbar będzie gwarancją takich niesamowitych przeżyć.

  W dodatku soundbary Samsung są niezwykle łatwe w instalacji. W modelach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii wykorzystano po raz pierwszy na świecie funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli wokół sprzętów. Funkcja pozwala połączyć soundbar Samsung bezprzewodowo z telewizorem i otoczyć się wciągającym, przestrzennym dźwiękiem obiektowym za sprawą technologii Dolby Atmos.

  Ponadto soundbary charakteryzują się także świetną współpracą z telewizorami. Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara, tworząc najwyższą synergię dźwięku. W dodatku jej unowocześniona wersja zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów, a sztuczna inteligencja remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. Funkcja dostępna jest w soundbarach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii i współpracuje z telewizorami, takimi jak Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED czy OLED.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  LG podkreśla swoją obecność na rynku europejskim na Milan Design Week 2024

  LG Electronics (LG) uczestniczy w Milan Design Week 2024, globalnych targach designu odbywających się w dniach 16-21 kwietnia w...