Z okazji obchodzonego dziś Dnia Dobrych Uczynków Vectra ogłasza wyniki konkursu „Dzisiek i Jutrek dla lepszego jutra!”, którego celem było wyróżnienie organizacji aktywnie działających na rzecz budowania lepszej przyszłości. Spośród zgłoszeń nadesłanych przez fundacje i placówki opiekuńczo-wychowawcze z całej Polski, wyłoniono 8 laureatów spełniających warunki konkursu, którzy przez najbliższe trzy lata otrzymają bezpłatny dostęp do Internetu od Vectry.
Konkurs „Dzisiek i Jutrek dla lepszego jutra” dla NGO wpisuje się w całościową platformę komunikacyjną Vectry „Mówisz i Masz”, której animowanymi bohaterami są tytułowi Dzisiek i Jutrek. Tym razem ich misja zyskała nowe hasło: „Przyszłość budujemy już dziś”. Zadaniem uczestników konkursu było opisanie inicjatyw obecnie prowadzonych przez fundacje i stowarzyszenia, które – ich zdaniem – zasługują na szczególne wyróżnienie i realnie przyczyniają się do budowania lepszego jutra.
Nagrodzone organizacje działają w obszarach edukacji, integracji społecznej, pomocy dzieciom i młodzieży oraz wsparcia osób w kryzysie. Dzięki wsparciu Vectry będą mogły usprawnić bieżącą działalność – prowadzić zajęcia online, kontaktować się z podopiecznymi, zarządzać dokumentacją czy organizować zdalne wydarzenia.
– W Dzień Dobrych Uczynków szczególnie warto przypominać, że pomoc to nie tylko wielkie gesty, ale – co nawet istotniejsze – stałe, codzienne wsparcie. Cieszymy się, że Internet od Vectry pozwoli wybranym organizacjom działać jeszcze skuteczniej i docierać wszędzie tam, gdzie są naprawdę potrzebne – powiedział Krzysztof Sokolik, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu firmy Vectra.
Dzięki konkursowi „Dzisiek i Jutrek dla lepszego jutra” Vectra po raz kolejny podkreśla rolę technologii w budowaniu wspólnej przyszłości i realnym wspieraniu działań społecznych.
Pełna lista nagrodzonych organizacji, z której każda otrzyma trzyletni bezpłatny abonament na Internet znajduje się poniżej:
• Stacja Praga (Warszawa) – szerzy kulturę i wspiera dzieci oraz młodzież z trudnych środowisk poprzez działania edukacyjne i artystyczne.
• Fundacja „Moje Podl@sie. Nowoczesne, kreatywne, twórcze” (Czeremcha) – tworzy innowacyjne przestrzenie integracji i aktywizacji społecznej na Podlasiu.
• Fundacja św. Pankracy (Gorzów Wielkopolski) – prowadzi pomoc dla osób wykluczonych społecznie, w tym edukację dzieci i młodzieży.
• Fundacja „Medyczna Solidarność” (Zielona Góra) – oferuje wsparcie psychologiczne i materialne dla rodzin pacjentów onkologicznych oraz działania profilaktyczne.
• Stowarzyszenie Wiatraki Mazur (Miłki) – prowadzi zajęcia rozwojowe i wolontariat w szkołach wiejskich, budując lokalne więzi społeczne.
• Dom Rodzinny – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza (Wejherowo) – zapewnia ciepło, opiekę i wychowanie dzieciom pozbawionym rodzin.
• Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna (Gdańsk) – prowadzi domy readaptacyjne i działania profilaktyczne, wspierając osoby wychodzące z kryzysów.
• Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk (Gdańsk) – kształci młodych sportowców, oferując im profesjonalne warunki treningowe i wychowanie przez sport.