środa, 1 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    UKE: Opracowanie kalkulacji kosztów usług świadczonych przez operatorów w sieci stacjonarnej

    Zobacz również

    Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej opracował model bottom-up umożliwiający określenie stawki za usługi FTR oferowane przez polskich operatorów stacjonarnych sieci telekomunikacyjnych. Zalecenie Komisji Europejskiej z dnia 7 maja 2009 r. w sprawie uregulowań dotyczących stawek za zakańczanie połączeń w sieciach stacjonarnych i ruchomych (2009/396/WE, Zalecenie) nałożyło na państwa członkowskie Unii Europejskiej wiążące obowiązki w zakresie ustalania m.in. stawki za usługę

    - Reklama -

    hurtowego zakańczania połączeń w publicznych stacjonarnych sieciach telekomunikacyjnych (FTR) na podstawie modelu bottom-up długookresowych kosztów przyrostowych (pure LRIC), przy uwzględnieniu szeregu wytycznych wskazanych w Zaleceniu.

    W konsekwencji w 2014 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej podjął działania nakierowane na realizację zapisów Zalecenia i na koniec 2014 roku, przy wsparciu firmy Ernst & Young Audit, opracował model bottom-up umożliwiający określenie stawki za usługi FTR oferowane przez polskich operatorów stacjonarnych sieci telekomunikacyjnych.

    W trakcie procesu przygotowywania modelu bottom – up (pure LRIC) zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami izb telekomunikacyjnych.

    Podczas spotkania, które odbyło się w październiku 2014 r. Prezes UKE przedstawił koncepcję technicznego i metodologicznego podejścia do realizacji przedmiotowego modelu. W wyniku konsultacji do zaprezentowanego przez Prezesa UKE rozwiązania, wpłynęły stanowiska i uwagi operatorów telekomunikacyjnych, które zostały wzięte pod uwagę przy pracach nad modelem.

    W  dniu 16 lutego br. Prezes UKE zorganizował w siedzibie UKE spotkanie podsumowujące projekt, w czasie którego przedstawicielom środowiska telekomunikacyjnego zrzeszonym w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji oraz Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej  zaprezentowane zostały założenia modelu bottom – up.

    Opracowane przez Prezesa UKE narzędzie zaprezentowane izbom odzwierciedla założenia metodologiczne wynikające z Zalecenia, a zatem zastosowanie zorientowanej przyszłościowo metodologii bottom – up (pure LRIC) oraz zastosowanie koncepcji efektywnego opeartora.

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...