TP SA ma cyfrową sieć

Zobacz również

Dziś Telekomunikacja Polska wyłączyła ostatnią centralę analogową i zakończyła program pełnej cyfryzacji sieci. Ostatnia centrala analogowa pracuje w miejscowości Skorogoszcz (województwo opolskie). Obsługuje 600 abonentów. Cyfryzacja sieci TP trwała od początku lat 90. XX wieku.

- Reklama -

Na początku XXI wieku proces uległ spowolnieniu, a jego ukończenie w tym roku umożliwi wprowadzenie od 2006 r. możliwości przenoszenia numeru w tej samej strefie numeracyjnej. W sieci TP działa ponad 5,5 tys. central produkowanych przez Alcatela, Lucenta i Siemensa oraz polską firmę DGT.

0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Najnowsze

Apple przyspiesza rozwój aplikacji dzięki nowym architekturom systemów AI

Firma Apple zaprezentowała dziś nowe możliwości sztucznej inteligencji, rozszerzone funkcje zwiększające produktywność w programie Xcode oraz udoskonalone platformy, dzięki...