TP chce umorzenia nałożonych kar

Zobacz również

Czy Urząd Komunikacji Elektronicznej wycofa się z niektórych kar nałożonych na Telekomunikację Polską? TP uważa, że inaczej Polska trafi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – pisze Gazeta Wyborcza.

- Reklama -

Jedną z kar, o których mowa, jest kara 339 mln zł nałożona przez UKE na początku ub.r. za to, że – po naciskach i nałożeniu przez UKE innej kary (100 mln zł) – TP rozdzieliła w końcu usługę dostępu do internetu od usługi głosowej, ale wprowadziła za to tzw. opłatę za utrzymanie łącza: ponad 30 zł.

Komisja rzeczywiście zażądała od nas wyjaśnień w sprawie kar za działania TP w zakresie Neostrady, ale dostała już naszą odpowiedź, w której wyjaśniamy m.in., że działaliśmy na mocy przepisów przejściowych oraz że w przypadku choćby opłaty za utrzymanie łącza, nie jest to ingerencja w ceny dostępu do internetu, ale w ceny łącza, które może służyć np. do rozmów telefonicznych czy wideo na żądanie – mówi „Gazecie” prezes Streżyńska. – Liczymy, że nasze argumenty przekonają KE, więc mówienie o groźbie skierowania sprawy do ETS jest zdecydowanie przedwczesne.

0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

TP-Link prezentuje zewnętrzny router Omada ER603WP-4G-Outdoor

TP-Link wprowadza do sprzedaży ER603WP-4G-Outdoor, zewnętrzny router Omada 4G/LTE Cat4 N300 na kartę SIM. To rozwiązanie stworzone z myślą...