niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  TETRA zapewniła bezpieczeństwo podczas Open’er Festival

  Zobacz również

  Enspirion, spółka zależna Energi, dostarczył radiotelefony oraz konsolę dyspozytorską ENIRA sztabowi kryzysowemu Urzędu Miasta w Gdyni oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Wszystko po to, aby wzmocnić działania operacyjne podczas tegorocznego Open’er Festival.

  - Reklama -

  Dwa lata temu, z powodu złych warunków atmosferycznych radiotelefony TETRA były wykorzystywane podczas akcji ewakuacyjnej uczestników tego wydarzenia. To potwierdziło niezawodność i bezpieczeństwo tego systemu w nagłych sytuacjach.

  Dzięki rozbudowanej infrastrukturze sieci TETRA od Enspiriona, służby miały zapewnioną niezawodną łączność z telefonami komórkowymi, nawet w sytuacji potencjalnego przeciążenia stacji bazowej telefonii komórkowej na obszarze festiwalu.

  Konsola dyspozytorska ENIRA, będąca autorskim rozwiązaniem firmy Enspirion, została zaprojektowana z myślą o mobilności stanowisk dyspozytorskich. Konsola umożliwia precyzyjne lokalizowanie radiotelefonów na mapie oraz nie wymaga zapewnienia łączy teletransmisyjnych, co wpływa na jej skuteczność podczas zarządzania rozproszonym zespołem w terenie.

  – Dostarczony sprzęt łączności był wykorzystany do komunikacji pomiędzy służbami zabezpieczającymi festiwal Open’er. Zapewnił on skuteczną i przede wszystkim niezawodną łączność w każdej sytuacji z jednostkami stacjonarnymi i mobilnymi rozmieszczonymi na terenie odbywania się imprezy oraz z komendami powiatowymi PSP i wydziałami zarządzania kryzysowego. Właściwa łączność to niezbędny komponent zarządzania bezpieczeństwem podczas imprez masowych, ale przede wszystkim podczas ewentualnych zdarzeń – mówi kpt. Jakub Friedenberger Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku

  Doświadczenie i efektywność

  Technologia TETRA ma udokumentowaną historię sukcesów w zapewnianiu bezpieczeństwa i koordynacji działań operacyjnych podczas imprez masowych. Przykłady skutecznego wykorzystania TETRA obejmują m.in. akcje ewakuacyjne podczas ekstremalnych warunków pogodowych oraz szybkie reagowanie na incydenty bezpieczeństwa. Elastyczność systemu TETRA potwierdza jego niezawodność i wartość zarówno w krytycznych sytuacjach, jak i w standardowych operacjach na rozległym terenie. Oprócz szybkiej i niezawodnej łączności głosowej, system TETRA oferuje szyfrowaną komunikację oraz możliwość rejestracji wszystkich rozmów głosowych.

  Łączność w standardzie TETRA zapewnia szereg korzyści, które czynią ją idealnym rozwiązaniem przy organizacji i obsłudze dużych imprez masowych:

  • zintegrowana komunikacja między służbami
  • szybka i wysoka jakość głosu
  • niezawodność i ciągłość łączności (do 36h od utraty zasilania)
  • możliwość szyfrowanej komunikacji
  • połączenia z siecią komórkową (wyjście na miasto)
  • zasięg systemu obejmujący około 90 % województwa pomorskiego
  ŹródłoEnerga
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...