sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Świętuj Dzień Bezpiecznego Internetu i zgłoś szkołę do programu Stacja Galaxy

  Zobacz również

  Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu towarzyszy nabór do najnowszego programu edukacyjnego Samsung „Stacja Galaxy”. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczniejszego korzystania z Internetu przez dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych. Samsung jako partner DBI organizuje również webinar zachęcający do zgłaszania inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego na platformie dbi.pl. Najaktywniejsza szkoła otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę – projektor Freestyle Gen 2.

  - Reklama -

  Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa podejmowana przez Komisję Europejską od 2004 roku. Celem DBI jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Obchody tego wydarzenia z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, angażując we wspólne działania uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalne społeczności, pedagogów i edukatorów. Organizatorem wydarzenia, które w tym roku przypadło 6 lutego, jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

  DBI wpisuje się w misję działań edukacyjnych Samsung, które są prowadzone już od 2019 roku. Teraz firma kontynuuje swoją misję w bezpłatnym programie edukacyjnym Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci. Stanowi on odpowiedź na pytania związane z bezpieczeństwem dzieci online, a także motywuje do wspólnego działania dla cyfrowego dobrostanu w domu i w szkole. Program jest skierowany do szkół podstawowych, a przede wszystkim nauczycieli i rodziców oraz ich dzieci w wieku 7-9 lat. Głównym celem programu jest dostarczanie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego i higieny cyfrowej najmłodszych dzieci dla nauczycieli i rodziców. Na nauczycieli i rodziców czekają profesjonalne szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów i ekspertów. Na dzieci zaś pełne przygody i nauki lekcje o bezpieczeństwie cyfrowym i higienie cyfrowej.

  Mocną stroną programu są autorskie zasoby edukacyjne w postaci poradników, scenariuszy lekcji, kart pracy, quizów i gier, które powstają w konsultacji z gronem specjalistów oraz nauczycieli praktyków.

  Co więcej, szkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać się do aktywnego udziału w programie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 31 marca br. Podczas Konferencji DBI można było odwiedzić stoisko promujące program Stacji Galaxy.

  – Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom korzystającym z internetu to wyzwanie, które trzeba podejmować wspólnie. Coraz młodsze dzieci zaczynają samodzielnie korzystać z internetu, a naszą odpowiedzialnością jest, żeby samodzielnie, nie oznaczało samotnie. Dzień Bezpiecznego Internetu to wspaniała okazja, żeby łączyć siły i kompetencje edukując i chroniąc najmłodszych. Szczególnie cieszy ogromne zaangażowanie ośrodków lokalnych, szkół, instytucji kultury, czy organizacji pozarządowych, dzięki którym z ideą bezpieczeństwa w sieci możemy docierać do całego kraju – powiedziała Anna Rywczyńska, NASK, Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

  Cyfrowy świat od najmłodszych lat

  W ramach programu Stacja Galaxy oraz obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu firma organizuje webinar pt. „Odkrywamy Internet. Jak przeprowadzić lekcję o cyfrowym świecie dla najmłodszych?”, który odbędzie się 26 lutego o godz. 17.00. Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do nauczycieli i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. W ramach webinaru będzie można dowiedzieć się o praktycznych wskazówkach dotyczących przygotowania się do „podróży” w świat Internetu z dziećmi, o metodach nauczania najmłodszych, o bezpieczeństwie online oraz interaktywnych metodach edukacyjnych i tworzeniu angażujących lekcji o cyfrowym bezpieczeństwie. Spotkanie poprowadzi Joanna Apanasewicz, doświadczona nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej; autorka materiałów edukacyjnych do programu Stacja Galaxy.

  Konkurs dla aktywnych szkół

  Ponadto Samsung wraz z organizatorami zachęcają szkoły w całej Polsce do organizowania własnych inicjatyw w ramach DBI. Mogą to być spotkania, webinary, konkursy, kampanie informacyjne czy warsztaty. Najbardziej aktywna placówka otrzyma nagrodę rzeczową w postaci projektora The Freestyle Gen. 2. To jedyne w swoim rodzaju urządzenie, którego obrotowa podstawa umożliwia wyświetlanie treści na dowolnej powierzchni – ścianie, suficie, blacie ławki – i pod niemal każdym kątem.

  Zgłoszenia można wysyłać do końca marca br. za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...