wtorek, 7 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Stacje ładowania hulajnóg elektrycznych dostępne dla wszystkich

    Zobacz również

    Od teraz, dzięki współpracy innogy Polska z firmą JedenŚlad będzie można naładować swój pojazd przy pomocy aplikacji mobilnej Si. Tym samym, ładowarki eFeeder będą mogły być dostępne dla wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych. W ramach rozwoju eFeeder, czyli stacji ładowania hulajnóg elektrycznych, innogy Polska wprowadza możliwość obsługi ładowania za pomocą aplikacji. Każda stacja zainstalowana w 2021 r. będzie dostosowana do obsługi tej funkcji.

    - Reklama -

    Takie rozwiązanie to wynik współpracy innogy ze spółką JedenŚlad – operatorem systemu infrastruktury ładowania i właścicielem aplikacji Si. JedenŚlad jest również właścicielem marki Hop.City. Cel współpracy jaki przyświeca wspólnym działaniom to łatwy dostęp do ładowania elektrycznych hulajnóg dla wszystkich użytkowników.

    Współpraca z JedenŚlad i wzbogacenie naszych stacji ładowania hulajnóg elektrycznych o aplikację Si, to kolejna krok innogy Polska w kierunku rozwoju mikromobilności w Polsce – mówi Artur Stawiarski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Przedsiębiorstwa w innogy Polska. – Rynek mikromobilności cieszy się coraz większą popularnością, a to z kolei, rodzi ogromną potrzebę rozwoju infrastruktury. Łącząc siły z naszym nowym partnerem możemy wpłynąć na upowszechnienie usługi ładowania hulajnóg i jednocześnie, spełnić oczekiwania zarówno indywidualnych użytkowników tych jednośladów, jak i samorządów.

    Jak to działa?
    Aplikacja Si jest niezwykle intuicyjna i prosta w użyciu. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się przy ładowarce eFeeder. Link przekieruje nas do mobilnej strony aplikacji Si, która krok po kroku przeprowadzi przez cały proces ładowania

    – Stworzyliśmy ekosystem Si z myślą o wszystkich użytkownikach hulajnóg elektrycznych, którzy chcą łatwo, bezpiecznie i bezproblemowo ładować swoje pojazdy. Przyświecała nam idea budowy „systemu operacyjnego” dla ładowarek – dostępnego dla użytkowników indywidualnych, operatorów, klientów biznesowych czy miast – niezależnie, gdzie i jaką hulajnogę chcemy naładować – tak jak dziś samochodami korzystamy ze stacji benzynowych. Aplikacji nie trzeba pobierać – cały proces jest maksymalnie krótki i intuicyjny, oparty o kody QR i mobilna stronę internetową. Już teraz pracujemy na rozbudową Si o kolejne funkcjonalności i rodzaje pojazdów
    – mówi Łukasz Banach Co-founder spółki JedenŚlad (właściciela aplikacji Si).

    Potencjał na dalszy rozwój usługi
    Wykorzystanie aplikacji pozwala na dalszy rozwój usługi. Wśród udoskonaleń, które mogą się w przyszłości pojawić mogą być m.in.: wybór szybkości ładowania, rezerwacja miejsca czy fizyczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Nowe rozwiązania i termin ich wprowadzenia będą uzależnione od potrzeb klientów i użytkowników.

    – Patrząc na światowe rozwiązania wykorzystywane w stacjach ładowania z pewnością możemy powiedzieć, że to dopiero początek. Prawdziwa mikromobilna eko-rewolucja dopiero nadchodzi. Cieszymy się, że możemy realizować jako pierwsi taki innowacyjny projekt właśnie z innogy Polska – dodaje Łukasz Banach.

    Źródłoinnogy
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG OLED cyfrowo ożywia dzieła Kim Whanki, mistrza koreańskiej sztuki abstrakcyjnej

    LG Electronics ma przyjemnośc zaprezentować wystawę kultowych dzieł najbardziej cenionego artysty Korei Południowej, Kim Whanki (1913-1974). Wystawa powstała we...