wtorek, 30 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Sony świętuje 10-lecie pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów α

    Zobacz również

    Firma Sony świętuje 10-lecie obecności na rynku bezlusterkowych aparatów z serii α wyposażonych w pełnoklatkowe przetworniki obrazu. W ciągu tej dekady Sony wielokrotnie pokonywało ograniczenia w technologii fotograficznej, zmieniając branżę i dostarczając fotografom i autorom filmów najnowocześniejsze narzędzia pracy. Z okazji tego jubileuszu firma Sony stworzyła kolekcję najlepszych zdjęć, jakie w ciągu ostatniej dekady wykonano pełnoklatkowymi aparatami Sony α.

    - Reklama -

    Kalendarium:

    • 2013: 16 października zostały ogłoszone pierwsze na świecie, rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu, Sony α7 i α7R. Te pionierskie modele zapoczątkowały trwający do dziś rozwój pełnoklatkowych apararów serii α.

    • 2014: W niespełna rok później Sony wprowadza wersję „S”, wyznaczającą nowe standardy działania w słabym oświetleniu przy wysokich ustawieniach czułości ISO i nagrywaniu filmów 4K.

    • 2015: Aparat α7R II z przełomowym, wykonanym w technologii BSI, pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 42,4 megapiksela po raz kolejny zmienia standardy fotografii.

    • 2017: Aparat α9 daje możliwość cichego fotografowania z imponującą szybkością 20 klatek na sekundę, z ciągłością podglądu obrazu. Dzięki niemu fotografowie sportowi zyskują przewagę nad swoimi kolegami używającymi lustrzanek cyfrowych.

    • 2020: Pojawia się α7C — najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat pełnoklatkowy, łączący małe wymiary z imponującymi możliwościami.

    • 2021: Aparat α1 — pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z 50,1-megapikselowym przetwornikiem obrazu i funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 8K — rozpoczyna nową erę w zastosowaniach profesjonalnych.

    • 2022: Sony wprowadza aparat α7R V — pierwszy korpus α, w którego systemie AF znalazł się procesor wykorzystujący najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji. Dzięki szczegółowym danym o kształtach i postawach ludzi radykalnie wzrosła dokładność rozpoznawania, które obecnie nie ogranicza się już do twarzy i oczu. Identyfikowane są ponadto różne inne obiekty, takie jak zwierzęta, pojazdy i owady.

    ŹródłoSony
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Raport CERT Orange Polska za rok 2023: trzykrotnie więcej fałszywych stron wyłudzających dane

    Rekordową liczbę, bo ponad 360 tysięcy fałszywych stron internetowych, zablokował w ubiegłym roku CERT Orange Polska. To niemal trzykrotnie...