poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    SMS także od święta

    Zobacz również

    Zbliża się czas, w którym będziemy składać świąteczne życzenia rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Od kilku lat coraz rzadziej wykorzystujemy do tego tradycyjne pocztówki, natomiast chętnie sięgamy po telefon i wysyłamy SMSy. Drogą tą przekazuje życzenia już ponad połowa Polaków. Rozwój nowych technologii, brak czasu spowodowany świątecznymi obowiązkami, zwykła wygoda i koszty, to główne z powodów zmiany sposobu przekazywania sobie życzeń.

    - Reklama -

    Osobiście mamy do tego zazwyczaj okazję niestety w bardzo wąskim gronie, a alternatywną dotychczas do spotkań świątecznych kartkę, zastępuje mobilna wiadomość tekstowa lub MMS z choinką w tle.

    SMS – na co dzień i od święta
    Telefony i smartfony towarzyszą nam każdego dnia. Oprócz tego, że służą nam do dzwonienia, uwielbiamy wysyłać za ich pomocą SMS-y. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2015 roku) liczba wysyłanych przez Polaków wiadomości tekstowych oscyluje wokół 52 miliardów. Z kolei badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2015” przeprowadzone na zlecenie Platformy SerwerSMS.pl wskazuje, że używając tego narzędzia zazwyczaj umawiamy szczegóły spotkania (71,6%), piszemy o sprawach bieżących (55,6%) i właśnie składamy sobie życzenia (54,4%).

    W okresie świątecznym za pomocą SMS kontaktują się ze sobą nie tylko osoby prywatne, ale i coraz częściej firmy.

    Marki komunikują się w ten sposób między sobą nawzajem, ale także przypominają o sobie swoim klientom i współpracownikom. Z taką intencją powstał zresztą pierwszy SMS prawie ćwierć wieku temu. Dziś zmieniła się tylko jego forma, która może być bogatsza o zdjęcia czy przekaz głosowy – mówi Daniel Zawiliński, CMO SerwerSMS.pl. – Dużą zaletą tego rozwiązania jest również pewność, że takie życzenia dotrą do odbiorcy niezależnie od tego, gdzie on będzie, np. w sytuacji podróży czy  urlopu itp. – dodaje Zawiliński.

    Świąteczne życzenia – jak tego nie robić
    Skoro już tak często chwytamy za telefon, co powinniśmy przekazać w życzeniach, żeby nasza wiadomość przyniosła drugiej osobie autentyczną radość? Przed świętami rekordy popularności biją serwisy z gotowymi wierszykami i sentencjami świątecznymi. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu taki SMS otrzymał – jedne śmieszą bardziej, inne mniej, niestety większość jest bardzo schematyczna.

    Kopiowanie tego typu treści i wysyłanie jej do wszystkich osób z listy kontaktów może być odebrane nie tylko jako przejaw braku pomysłowości, ale i szacunku. Pamiętaj zatem o kilku prostych zasadach wysyłania życzeń drogą SMS.

    TOP 5 zasad świątecznej komunikacji

    • Odbiorca powinien wiedzieć, że przesyłana wiadomość jest dedykowana właśnie dla niego. Można w pewnym stopniu inspirować się życzeniami publikowanymi w sieci, jednak w naszych powinno znaleźć się dodatkowo coś specjalnego. Skoro poświęcamy już czas na ich składanie, poświęćmy go odrobinę więcej na ich przemyślenie. Warto życzyć tego,  czego druga osoba naprawdę mogłaby chcieć i warto zwrócić się do niej po imieniu.
    • Unikajmy banałów i wyróżnijmy się. Dołączmy do SMS-a zdjęcie uśmiechniętej rodziny lub piernikowego ludzika.
    • Treść dowcipnych życzeń dostosujmy do poczucia humoru odbiorcy. Nie zawsze tę samą wiadomość wyślemy do kolegi i np. do… stryja.
    • Najlepszym rozwiązaniem są krótkie, autorskie życzenia, które zostaną przeczytane do końca i zapadną w pamięć.
    • Nie zostawiajmy wysyłania wiadomości na ostatnią chwilę – pozwólmy odbiorcy zrewanżować się zanim pochłoną go przygotowania do wigilijnej wieczerzy.
    ŹródłoserwerSMS.pl
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe telewizory LG już w Polsce! Soundbar do wyboru w atrakcyjnej ofercie oraz kamerka Smart w prezencie

    Ruszyła przedsprzedaż nowych telewizorów LG w Polsce. W ofercie znalazły się wyposażone w samoświecące piksele modele LG OLED evo,...