niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Samsung The Frame w unikalnej ramie Crystals

  Zobacz również

  Znany polski designer, Oskar Zięta, zaprojektował wyjątkową ramę do telewizora Samsung The Frame. Ekspozycja będąca owocem współpracy firmy Samsung oraz Zieta Studio, to wyjątkowe połączenie sztuki, technologii i inżynierii. Crystals The Frame można oglądać do 4 lipca 2024 roku na WOW!house w Design Centre, Chelsea Harbour w Londynie.

  - Reklama -

  Oskar Zięta to światowej sławy polski projektant i architekt, wizjoner i twórca, założyciel firmy Zieta Studio. Symbolem jego kreacji jest metal. Artysta często eksperymentuje ze skalą i formą, a także ze społecznym i estetycznym potencjałem stalowych obiektów.

  Teraz Oskar Zięta wykorzystał swoją koncepcję Crystals do stworzenia wyjątkowej oprawy telewizora Samsung The Frame. Odbijająca światło rama doskonale podkreśla wyjątkową, matową powierzchnię ekranu. Koncepcja ta łączy w sobie technologiczne wątki opowieści o deformacji metalu i maksymalizuje potencjał odbić na polerowanych powierzchniach. Starannie dopracowane kąty oprawy multiplikują i zakrzywiają obrazy wyświetlane na ekranie telewizora. Crystals The Frame na swej metalowej powierzchni spotyka wielość płaszczyzn interpretacji. Mocno traktuje o technologii, hipnotyzując potęgą obiektów stałych i odbitych. To pierwsze tak oryginalne akcesorium do telewizora, które otwiera zupełnie nową erę designu w tej kategorii produktów. Już wkrótce dzieło będzie można zobaczyć także w Polsce.

  Crystals The Frame to już kolejne przykład współpracy Oskara Zięty z firmą Samsung. Wcześniej telewizory The Frame stanowiły znakomite dopełnienie wystawy „Zieta Ilustrowany” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Był to projekt, do którego zaproszeni zostali młodzi polscy ilustratorzy, współdzielący pasję do nadawania nowego wymiaru krzywiznom. Dzieła Oskara Zięty zostały poddane indywidualnym interpretacjom, a niektóre z nich zostały zaprezentowane w swoich cyfrowych wersjach na telewizorach The Frame.

  Telewizor The Frame inspiruje artystów

  The Frame w ostatnich latach stał się inspiracją dla wielu innych twórców: malarzy, fotografów, projektantów mebli czy mody. Nie tylko jako telewizor, który pozwala obcować ze sztuką, lecz także jako przedmiot działań artystycznych. Podczas targów Art Basel w Bazylei można było podziwiać kolaż złożony z 14 modeli telewizorów The Frame, czyli The Frame Wall. Wewnątrz stoiska zaprezentowana została także szeroka gama niezwykłych dzieł sztuki dostępnych w dedykowanym sklepie Samsung Art Store.

  Ponadto, kilka miesięcy temu na platformę Art Store trafiła limitowana kolekcja fińskiego domu projektowego Marimekko. W ramach współpracy z Samsung, firma produkująca m.in. odzież i artykuły gospodarstwa domowego, przygotowała limitowaną edycję 40 grafik. Wśród nich znalazł się m.in. słynny wzór kwiatowy Unikko.

  Telewizor The Frame świetnie odnajduje się także przestrzeniach galerii czy w domach aukcyjnych. Firma Samsung była partnerem projektu „Młoda Sztuka” w domu aukcyjnym Desa Unicum. W ramach współpracy część prac młodych artystów prezentowanych na wystawach można było oglądać na telewizorach The Frame. Fotografie wykonane przez Szymona Brodziaka w BRODZIAK GALLERY Poznań prezentowane są także na The Frame.

  The Frame – Sztuka przed duże „S”

  Telewizor The Frame zachwyci każdego, kto ceni sobie obcowanie z prawdziwym pięknem. Najważniejszą cechą The Frame jest Tryb Sztuka, dzięki któremu domowy salon można zamienić w prywatną galerię sztuki, wtedy, kiedy akurat nie oglądamy telewizji. Natomiast dedykowany sklep ze sztuką Art Store oferuje dostęp do ponad 2500 dzieł ze znanych muzeów i galerii na całym świecie. Tym samym, możemy mieć w domu „Mona Lisę” Leonarda da Vinci „Gwiaździstą Noc” Vincenta Van Gogha, „Pocałunek” Gustava Klimta czy „Okna” Egona Schielego.

  Elegancki Design Obrazu sprawia, że telewizor prezentuje się niczym „tradycyjny” obraz w galerii sztuki. Co więcej, można go także z łatwością personalizować lub dostosowywać do swoich potrzeb, tak aby zawsze pasował do wystroju naszego wnętrza. Pomogą w tym wymienne ramki, które są magnetyczne, więc ich nałożenie jest niezwykle intuicyjne. Do wyboru są dwa style: nowoczesny i klasyczny oraz kilka opcji kolorystycznych. Dopełnienie stanowi Matowa Powłoka Ekranu, która sprawia, że ani światło sztuczne, ani światło naturalne nie odbija się od ekranu, co pozwoli podziwiać niewidoczne dotąd detale i tekstury wyświetlanych dzieł sztuki.

  Crystal The Frame można oglądać do 4 lipca 2024 roku na WOW!house 2024 w Chelsea Harbour w Londynie.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...