niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone ArtfulColor

  Zobacz również

  Telewizory Samsung The Frame z 2024 r. uzyskały certyfikat Validated ArtfulColor od Pantone, znanego na całym świecie autorytetu w dziedzinie standaryzacji barw. Certyfikat ten podkreśla zaawansowaną technologię adaptacyjnego koloru w telewizorze The Frame, która zapewnia wyjątkową zdolność reprodukcji obrazu zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.
  Wyświetlane przez Samsung The Frame 2024 dzieła sztuki prezentują barwy, które dla ludzkiego oka są prawie niemożliwe do odróżnienia od kolorystyki ich fizycznych pierwowzorów w standardowych warunkach oświetleniowych.

  - Reklama -

  Konsumenci oczekują więcej od The Frame – powiedział Yongjae Kim, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. – Nadrzędnym priorytetem od zawsze było dla nas zapewnianie klientom jak najlepszych wrażeń związanych z naszymi urządzeniami. W przypadku The Frame ten cel osiągamy niemal podwójnie, ponieważ eksponujemy dzieła sztuki w sposób niezwykle realistyczny. Ukoronowaniem naszych wysiłków jest certyfikat Pantone Validated ArtfulColor, który zachęca nas do dalszej pracy nad perfekcyjną jakością obrazu.

  Podczas certyfikacji specjaliści z Pantone oceniają, czy matryca danego urządzenia potrafi odtwarzać wiernie kolory z szeregu fizycznych wzorników Pantone Color i Pantone SkinTone oświetlonych znormalizowanym światłem D65 zgodnym ze standardami Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej (CIE), odpowiadającym w przybliżeniu średnim parametrom oświetlenia w południowych krajach w Europie Zachodniej i Północnej. The Frame to pierwszy na świecie telewizor, który przeszedł pomyślnie tę rygorystyczną weryfikację, ponownie potwierdzając wiodącą pozycję firmy Samsung pod względem wierności kolorów. Co warto podkreślić, także wszystkie telewizory QLED z 2023 roku uzyskały certyfikat Pantone Validated.

  – Po ocenieniu telewizora Samsung The Frame w standardowym oświetleniu otoczenia byliśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości reprodukcji kolorów Pantone – powiedział Iain Pike, Senior Global Director of Product and Licensing at Pantone. –Te rezultaty zostały należycie docenione i uhonorowane oznaczeniem Pantone Validated ArtfulColor dla The Frame – pierwszego na świecie telewizora, który w pełni zasłużył na takie wyróżnienie. Podczas oceny nasz zespół techniczny zaobserwował i potwierdził realizm wyświetlania kolorów, łącznie z licznymi odcieniami ludzkiej skóry, porównując je z fizycznymi wzorcami. Ta unikalna funkcja naprawdę świadczy o wyjątkowości telewizora Samsung The Frame.

  Tryb Sztuka telewizora Samsung The Frame został specjalnie zaprojektowany do eksponowania dzieł sztuki i fotografii w realistycznych kolorach, w standardowych warunkach oświetleniowych, np. w domach lub galeriach. Oferuje on widzom niezwykle wciągające i autentyczne wrażenia wizualne, dzięki inteligentnej regulacji jasności i odcieni w celu zoptymalizowania obrazu do warunków otoczenia.

  Wykorzystujący najnowocześniejszą technologię QLED firmy Samsung, telewizor The Frame uzyskał już wcześniej certyfikaty Pantone Validated i SkinTone Validated za precyzyjne odtwarzanie pełnej gamy kolorów Pantone SkinTone i szerokiego spektrum wszystkich 2390 kolorów opisanych w systemie Pantone Matching System (PMS). The Frame jest również wyposażony w Matową Powłokę Ekranu, która znacznie redukuje odblaski, ożywiając tym samym obszerną kolekcję blisko 2300 dzieł sztuki, które można zakupić ze sklepu Samsung Art Store.

  Kolejnym wyróżnikiem The Frame są wymienne, magnetyczne ramki. Można je z łatwością zmieniać i dostosowywać do naszych potrzeb – tak, aby zawsze pasował do wystroju naszego wnętrza. W dodatku dostępny w zestawie Dopasowany Uchwyt sprawia, że ekran idealnie przylega do ściany, prezentując się jak prawdziwe dzieło sztuki.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...