czwartek, 13 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Samsung Electronics gospodarzem AI Forum 2023

  Zobacz również

  Samsung Electronics Co, Ltd. ogłosiła dziś, że będzie gospodarzem Samsung AI Forum 2023, które odbędzie się 7 listopada w Suwon Convention Center w prowincji Gyeonggi w Korei. Forum pełni funkcję platformy do pokazywania najnowszych osiągnięć naukowych w obszarze sztucznej inteligencji (AI) i inżynierii komputerowej (CE), które będą miały wkład w ulepszanie technologii firmy w dziedzinie półprzewodników nowej generacji. Zgodnie z tematem przewodnim wydarzenia tj. „AI na dużą skalę na rzecz lepszego jutra” eksperci z

  - Reklama -

  branży i badacze będą dyskutowali o przyszłości sztucznej inteligencji.

  Samsung AI Forum 2023, którego gospodarzem jest Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), będzie również poświęcone kierunkom przyszłych badań z udziałem światowej sławy badaczy i ekspertów branżowych w obszarze AI. Siódma już edycja Samsung AI Forum będzie wydarzeniem stacjonarnym organizowanym pod hasłem „AI na dużą skalę na rzecz lepszego jutra”.

  Forum zainauguruje Kye Hyun Kyung, Prezes i Dyrektor Generalny Dywizji Rozwiązań Device Solutions Samsung Electronics, następnie główne przemówienia wygłoszą Yoshua Bengio, profesor Uniwersytetu Montrealskiego, oraz Jim Keller, Dyrektor Generalny start-upu Tenstorrent z branży półprzewodników AI.

  Swoje prelekcje wygłoszą także: Profesor Satoshi Matsuoka z Instytutu Nauk Komputerowych Riken w Japonii oraz Larry Zitnick, naukowiec prowadzący badania z Meta AI Research Lab. Wizją swoich badań podzielą się również liderzy badań w obszarze AI i CE reprezentujący SAIT, a także wiodący naukowcy z całego świata.

  Podczas Samsung AI Forum 2023 zostaną poruszone dwa główne tematy: duże modele językowe i transformacja AI dla przemysłu, a także wielkoskalowe przetwarzanie dla dużych modeli językowych i symulacji, które obejmują odpowiednio AI i CE.

  Samsung będzie gospodarzem ceremonii, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy Samsung AI Researcher Award oraz Samsung AI/CE Challenge. Wyróżnienia te mają uhonorować dobrze zapowiadających się badaczy, studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy osiągają znakomite wyniki w kraju.

  Ponadto forum będzie dążyło do ożywienia ekosystemu badań w obszarze AI i CE poprzez prezentację publikacji wiodących artykułów naukowych i przygotowanie programów networkingowych dla uczestników.

  Wierzymy w to, że technologia półprzewodników nowej generacji udoskonalona przez AI i CE odegra kluczową rolę w poprawie jakości życia, a SAIT ściśle współpracuje z naukowcami i ekspertami, szukając nowych długoterminowych czynników stymulujących rozwój Samsung. Mamy nadzieję, że Samsung AI Forum przyspieszy ekspansję ekosystemu badań w obszarze AI i CE na całym świecie, powiedział Gyoyoung Jin, Prezes SAIT i Współprzewodniczący Samsung AI Forum.

  Rejestracja będzie możliwa od 12 września na stronie internetowej Samsung AI Forum, która pozwala uczestnikom zgłosić pytania do mówców, którzy wystąpią na Samsung AI Forum.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...