RN TP SA pozytywnie o propozycji dywidendy i buybacku

Zobacz również

Rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej pozytywnie zaopiniowała propozycję wypłaty 1,5 zł dywidendy za akcję z zysku w 2007 roku oraz przeznaczenie do 700 mln zł na skup akcji – podała spółka w komunikacie.

- Reklama -

„Zarząd Telekomunikacji Polskiej informuje, iż w dniu 27 marca 2008 roku Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu skierowany do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawie propozycji wypłaty dywidendy zwykłej w wysokości 2.053.159.861,50 zł, tj. 1,5 zł na jedną akcję oraz w sprawie wykupu akcji własnych Spółki w celu umorzenia za kwotę nie wyższą niż 700 mln zł (zob. raport bieżący nr 38/2008 z dnia 11 marca 2008 roku) oraz zarekomendowała Walnemu Zgromadzeniu podjęcie uchwały w tych sprawach” – napisano w komunikacie.

Program skupu akcji własnych rekomendowany przez zarząd zakłada, że łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 5 proc. kapitału akcyjnego, a zarząd będzie uprawniony do realizacji programu najpóźniej do końca 2008 roku.

ŹródłoPAP
0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

TP-Link prezentuje zewnętrzny router Omada ER603WP-4G-Outdoor

TP-Link wprowadza do sprzedaży ER603WP-4G-Outdoor, zewnętrzny router Omada 4G/LTE Cat4 N300 na kartę SIM. To rozwiązanie stworzone z myślą...