piątek, 11 października, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Przeciętny student korzysta aktywnie z trzech bankowych produktów

    Zobacz również

    Koszty życia studentów rosną, ale coraz częściej młodzi ludzie dostrzegają również potrzebę oszczędzania. Przeciętny student korzysta aktywnie z trzech bankowych produktów – wynika z danych Banku Millennium.

    - Reklama -

    Połowa studentów otrzymuje co miesiąc wpływy na poziomie 2000 PLN. W sklepach stacjonarnych i internetowych wydają miesięcznie minimum połowę tej kwoty. Największą część przeznaczają na czesne za studia oraz wynajem pokoju bądź mieszkania. Studenci coraz częściej starają się również odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym. Blisko co piąty żak miał zgromadzone co najmniej 500 zł na koniec drugiego kwartału 2024 roku. Co czwarty student korzysta regularnie z dodatkowych możliwości bankowej aplikacji mobilnej. W Banku Millennium szczególnie popularne są doładowania telefonów na kartę oraz zakup biletów komunikacji miejskiej. Ponad połowa młodych ludzi (18-25 lat) korzysta już aktywnie z minimum trzech różnych produktów bankowych (konta, karty debetowej, konta oszczędnościowego, pożyczki, BLIKa itd.). Przeciętny student loguje się do aplikacji mobilnej banku dwa razy dziennie.

    – Stale rozwijamy katalog naszych usług z myślą o młodych ludziach w wieku 18-25 lat. W sierpniu rozszerzyliśmy możliwości usługi Kody i doładowania. Udostępniliśmy opcję zakupu abonamentu w Netflix i Steam oraz kart podarunkowych Amazon. To bardzo wygodny sposób dokonania transakcji. Realizowana jest w zaufanej aplikacji bankowej, bez podawania adresów e-mail, danych karty płatniczej itp. Nasza mobilna aplikacja zyskała również odświeżony wygląd, ułatwiający ergonomiczną obsługę i spójny z rynkowymi trendami. Mamy przekonanie, że to może być atrakcyjny zestaw rozwiązań dla osób, które szukają łatwego sposobu zarządzania swoimi finansami w trakcie studiów – mówi Halina Karpińska, dyrektorka Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

    Poza biletami komunikacji miejskiej w aplikacji Banku Millennium można również opłacić parkowanie samochodu. Opłatę można dopasować do rzeczywistego czasu parkowania i przedłużyć w razie potrzeby w aplikacji. Za wydanie pieniędzy u wybranych partnerów (ponad 800 sklepów) można uzyskać zaś cashback, czyli zwrot części kwoty za zakupy. Ciekawe rozwiązania odkryją również osoby, które studiują za granicą lub podróżują. Kartą Banku Millennium zapłacą za granicą po kursach organizacji płatniczych (Visa, Mastercard) bez dodatkowej marży za przewalutowanie do 5 tys. zł. Jeśli ktoś potrzebuje dokonać większych wydatków, może połączyć swoją kartę debetową z kontem walutowym i płacić bez przewalutowania. Bezpośrednio w aplikacji mobilnej Banku Millennium działa również kantor, który umożliwia wymianę walut, a karta podpięta do konta walutowego płatności za granicą. Z usług walutowych można również korzystać płacąc telefonem (stokenizowaną kartą w telefonie). Studenci nie ponoszą kosztów prowadzenia rachunku płatniczego, a po spełnieniu prostego warunku nie zapłacą za obsługę karty do konta, wypłaty gotówki z bankomatów.

    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nie ze mną te numery – gra edukacyjna BLIKA już dostępna

    SMS-y od nadawców podszywających się pod kurierów, maile phishingowe, kradzież kont na Facebooku oraz inne cyberprzestępstwa to codzienność, z...