poniedziałek, 6 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Polskie projekty na targach CeBIT w Hanowerze

    Zobacz również

    Ponad 200 polskich firm prezentuje produkty i usługi na targach informatycznych w Hanowerze. Polska na CeBIT to także stanowiska przedstawiające projekty Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Trwające od 5 do 8 marca 2013 r. targi CeBIT to światowa platforma spotkań branży teleinformatycznej i gospodarki cyfrowej. Dzięki formule łączącej targi, konferencje, wykłady światowych ekspertów,

    - Reklama -

    prezentacje firmowe oraz rozmowy w kuluarach, CeBIT inspiruje, daje impuls do rozwoju branży i ułatwia osiągnięcie sukcesu na rynku.

    Polska jest oficjalnym partnerem targów CeBIT 2013. W ceremonii otwarcia Targów obok gospodarza – kanclerz Niemiec Angeli Marekel uczestniczył premier Donald Tusk wraz z polską delegacją rządową. Do Hanoweru udała się także delegacja Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której przewodniczy Prezes Magdalena Gaj.

    Urząd Komunikacji Elektronicznej prezentuje podczas Targów projekt związany z mapowaniem infrastruktury telekomunikacyjnej. Informacje na temat projektu wyświetlane są na ekranie dotykowym. Odwiedzający stoisko UKE mają także okazję do zapoznania się ze „Strategią regulacyjną Prezesa UKE do 2015 roku” oraz z materiałami promocyjnymi na temat Systemu Informacyjnego o Infrastrukturze Szerokopasmowej (SIIS), Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLICBD), a także koncepcją budowy Platformy e-usług UKE (EPL).

    Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prezentuje wspierane przedsięwzięcia informatyczne dotyczące e-administracji oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu i wsparciu umiejętności cyfrowych obywateli. Natomiast w ramach platformy CeBIT pro prezentowany jest projekt systemowy PARP – Wspieramy e-biznes – platformę internetową wspomagającą realizację działań 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz 20 projektów w ramach tych działań.

    Głównym tematem tegorocznych targów CeBIT jest „shareconomy” – coraz bardziej popularne w świecie biznesu dzielenie się wiedzą, zasobami, kontaktami i doświadczeniami, a także współużytkowanie dokumentów, infrastruktury, produktów i usług. Inne wiodące tematy targów to szeroko rozumiana mobilność (mobility), chmury obliczeniowe (cloud computing), duże bazy danych (big data), biznes społecznościowy (social business) oraz internet rzeczy (internet of things).

    Stoiska i wykłady zgrupowane są w cztery obszary tematyczne: pro (rozwiązania dla przedsiębiorstw), gov (produkty i usługi dla sektora publicznego i służby zdrowia), life (produkty w działaniu i nowe modele biznesowe), lab (przełomowe innowacje i trendy jutra).

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...