wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

  Zobacz również

  OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40 produktów i rozwiązań obejmujących łącznie osiem różnych typów usług: bezpieczeństwo, obliczenia, przechowywanie danych, bazy danych, usługi sieciowe, analitykę, sztuczną inteligencję i technologię kwantową. Oferta chmury publicznej OVHcloud zwiększa się w błyskawicznym tempie – do gamy usług PaaS dołącza właśnie usługa OVHcloud Managed Rancher Service oraz nowa wersja beta usługi OVHcloud Data Platform.

  - Reklama -

  W rzeczywistości, w której węzły Kubernetes stały się standardem obsługi nowoczesnych zadań w wielu firmach i instytucjach, potrzeba ich orkiestracji w scentralizowany, wysoce bezpieczny sposób jeszcze nigdy nie była tak paląca. OVHcloud Managed Rancher to gotowe do użycia samoobsługowe rozwiązanie, które zaspokaja tę potrzebę, pozwalając na łatwiejsze zarządzanie klastrami Kubernetes na dużą skalę. Oparta na systemie Rancher, obsługiwana całkowicie przez OVHcloud i opracowana we współpracy z SUSE usługa działa w różnych scenariuszach zastosowania natywnych technologii chmurowych i korzysta z platformy open source, zgodnie z wartościami wyznawanymi przez Grupę.

  Cieszymy się, że OVHcloud oferuje nasze rozwiązanie Rancher swoim klientom. SUSE głęboko wierzy w otwartość i możliwość wyboru, a w połączeniu z najnowocześniejszą infrastrukturą OVHcloud firmy i inne instytucje będą mogły korzystać z najpopularniejszej w branży platformy open source do zarządzania kontenerami klasy korporacyjnej, co umożliwi dalszy rozwój natywnych technologii chmurowych – powiedział Peter Smails, dyrektor ds. zarządzania kontenerami klasy korporacyjnej w SUSE.

  Usługa Rancher Managed Service, dostępna już w wersji beta w uniwersum chmury publicznej, działa w środowisku wielochmurowym i hybrydowym, umożliwiając orkiestrację klastrów Kubernetes i zarządzanie nimi bez względu na wykorzystywane środowisko chmurowe (chmura publiczna, chmura prywatna, on premise, zewnętrzni dostawcy usług chmurowych, itd.). Klienci mogą korzystać z wyposażonego w pełen zestaw funkcji prywatnego wdrożenia Rancher, które umożliwia kontrolę nad użytkownikami i zarządzanie poprzez ujednolicony interfejs użytkownika z dostępem do rozszerzalnego katalogu usług.

  – Współpraca z SUSE jest dla nas inspiracją, ponieważ wyznajemy te same europejskie wartości i wspólnie wierzymy w filozofię open source. Dzięki tej usłudze nie tylko potwierdzamy nasze zaangażowanie w ideę open source, ale także dajemy małym i średnim przedsiębiorstwom oraz klientom korporacyjnym najnowocześniejsze rozwiązanie zapewniające pełną odwracalność chmury – powiedział Yaniv Fdida, dyrektor ds. produktów i technologii w OVHcloud.

  OVHcloud Data Platform dostępna w wersji Beta

  Usługa OVHcloud Data Platform to nowa kompleksowa platforma danych z jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem low-code do zarządzania potokiem danych i ich analizy. Klienci otrzymują kompletne, bezproblemowe rozwiązanie do obsługi danych dostępne poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiające gromadzenie (ponad 60 dostępnych konektorów), przechowywanie, analizowanie i wizualizowanie danych oraz zarządzanie nimi.

  Ponadto, nowe rozwiązanie gwarantuje, że dane są chronione przed nieupoważnionym dostępem i kradzieżą, a jednocześnie zapewnia zgodność z przepisami. Dzięki usłudze OVHcloud Data Platform analitycy danych i analitycy biznesowi mogą inicjować nowe projekty zaledwie kilkoma kliknięciami, wybierając interesujące ich informacje w usłudze Data Lakehouse. Rozwiązanie jest przeznaczone do zastosowań takich jak efektywniejsze zarządzanie relacjami z klientami lub zoptymalizowane zarządzanie zapasami.

  Po cieszącej się dużym zainteresowaniem wersji alfa w kolejnych tygodniach OVHcloud upubliczni nową wersję beta usługi z nowym mechanizmem składowania danych opartym na najnowocześniejszej open-source’owej technologii Data Lakehouse, w której do przechowywania obiektowego wykorzystywany jest format Apache Iceberg, a do zapytań – Apache Trino, co pozwala zaoferować zarówno wysoką wydajność, jak i skalowalność.

  Ochrona danych i zrównoważony rozwój

  Usługi OVHcloud Managed Rancher Service i OVHcloud Data Platform opierają się na szerokim doświadczeniu w zakresie infrastruktury OVHcloud dzięki któremu grupa może zaoferować zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Dzięki najwyższym standardom bezpieczeństwa i ochrony danych potwierdzonym certyfikatami ISO 27001 i HDS w przypadku wybranych usług, dane są w pełni chronione przed prawem eksterytorialnym. Centra danych OVHcloud wykorzystują jedyny w swoim rodzaju model działania z zastosowaniem systemu chłodzenia cieczą, który pozwala osiągnąć najlepsze w branży współczynniki efektywności zużycia energii i wody.

  ŹródłoOVHcloud
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  SECURE 24 : wyznaczamy horyzont cyberbazpieczeństwa

  10-latek edukujący o cyberbezpieczeństwie, szef agencji ENISA, agent FBI, dziennikarz śledczy „Washington Post”, szefowa ważnego ukraińskiego serwisu informacyjnego –...