czwartek, 2 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Nowe GG na Windows i Mac OS – publiczne testy już w tym tygodniu

    Zobacz również

    GG Network udostępni w tym tygodniu wersję testową nowej wersji GG. Komunikator, zgodnie z zapowiedziami, został stworzony od początku, wraca do legendarnej prostej obsługi, a wiele nowych możliwości wprowadza z poszanowaniem upodobań użytkownika. Wraz z wydaniem wersji na Windows, pojawi się po raz pierwszy wersja GG na system Mac OS. Wszyscy zainteresowani będą mogli przystąpić do testów bez żadnych ograniczeń.

    - Reklama -

    Równolegle dostępną wersją stabilną pozostanie GG 10,5. Wkrótce zostanie ona zastąpiona przez nowe GG. Wraz z nowym komunikatorem pojawia się nowe logo i krótka nazwa GG. GG rozpocznie tym samym serię nowości, wprowadzając nieszablonowe rozwiązania nie tylko w świecie komunikacji GG, ale i skali polskiego Internetu.

    Komunikator przypadnie do gustu zarówno zwolennikom starszych wydań aplikacji, jak i nowszych, pozwalających na dowolne urozmaicanie. Począwszy od tej wersji komunikator zrywa z numeracją. Nazywa się po prostu GG.

    GG w najnowszej odsłonie jest proste w obsłudze, przejrzyste, przyjazne dla użytkownika i przede wszystkim umożliwia łatwe dopasowanie. To jeden z głównych celów, jaki sobie postawiliśmy tworząc nowe GG właściwie od podstaw – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu, który objął stery GG Network S.A. rok temu. – Jesteśmy pewni, że sprawi ono wiele radości i przede wszystkim satysfakcji milionom użytkowników. Zachęcamy do logowania i testowania.

    Dostępna wersja wnosi najważniejsze zmiany w historii rozwoju aplikacji. Odpowiada ona na możliwości współczesnego Internetu i oczekiwania użytkowników. Niezależnie od zaawansowanej technologii, GG powróciło w wyglądzie zgodnie z zapowiedziami do swojej legendarnej prostej obsługi i dbania o użytkownika – w nowym komunikatorze można ustawić zarówno skromny, minimalistyczny wygląd, jak i jednym kliknięciem rozbudować go o kolejne zakładki, funkcje, awatary i opisy. Dostępne są legendarne emotki (buźki), statusy dostępności, jak i możliwość zmiany kolorów aplikacji – od stonowanego przez kultowy wygląd starszej wersji GG 6.1 po różowy motyw.

    Wśród wielu praktycznych nowości platformy GG jest archiwum on-line rozmów i przesyłanych plików. Użytkownik ma zawsze dostęp do swojej historii, bez względu na to, czy korzysta w danej chwili z wersji GG na komputer, przeglądarkę czy w komórce. Archiwum on-line jest doskonałym sposobem na szybkie dotarcie do kontaktu, czy poszukiwanego filmu, linku, zdjęcia, którymi dzieliliśmy się ze znajomymi.

    Duża wygodą i nowością w GG jest wszechdostępność – rozmowa tekstowa ze znajomym rozpoczęta na komputerze, może być swobodnie kontynuowana w dowolnym momencie w wersji mobilnej GG w komórce, czy choćby w wersji przeglądarkowej. To samo dotyczy kontynuacji gry ze znajomym, np. w warcaby – rozgrywka może być prowadzona z dowolnego miejsca, wystarczy zalogować się swoim numerem GG, aby wykonać swój ruch. Dzięki temu wychodząc z domu nie jesteśmy zmuszeni „wychodzić z GG” – rozmowa lub gra przez GG trwa nadal, w komórce lub na innym komputerze.

    Rozmowy na GG można urozmaicać słuchaniem muzyki – użytkownik ma do wyboru na jedno kliknięcie ponad 100 stacji radiowych, zarówno popularnych polskich stacji FM (Radio ZET, Planeta FM, Chilli ZET, Antyradio oraz cztery programy Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka), jak i zagranicznych (m.in. Capital FM z Londynu, Radio Luxembourg czy Hot 97 z Nowego Jorku). Zwolennicy słuchania radia przez Internet – a jest ich coraz więcej – mogą słuchać w jednym miejscu swoich ulubionych stacji radiowych, a wbudowana wyszukiwarka pozwala im szybko odnaleźć danego wykonawcę lub utwór jeśli tylko jest lub będzie nadawany w którejś z obecnych w GG stacji. Spośród wielu nowości, warto wymienić także m.in. ulepszone zasady konferencji (rozmów wśród wielu znajomych), praktyczny pasek powiadomień, nową wersję poczty e-mail.

    GG wprowadza nowe zasady we wzajemnych kontaktach. Rewolucją można nazwać zapraszanie do kontaktu. To duża zmiana w społeczności GG. Dzięki niej mamy możliwość kontroli nad tym, kto ma nas na swojej liście kontaktów i jakie informacje o nas upubliczniamy innym. Zwolennikom tradycyjnego podejścia do GG pozostawiono jednak możliwość korzystania z komunikatora w sposób dotychczasowy bez wysyłania zaproszeń.

    W najbliższych dniach zostaną udostępnione testowe mobilne wersje GG, które zostały w możliwie najwierniejszy sposób, z uwagi na specyfikę urządzeń przenośnych, zintegrowane i dopasowane do wersji GG na komputer i przeglądarkę.

    ŹródłoGG Network
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...