MAC: 3,7 mln złotych na przyłączenia do szerokopasmowego internetu

Zobacz również

Prawie 4 mln złotych – tyle w tym roku wyniesie dofinansowanie z rezerwy celowej na przyłączenie do szerokopasmowego internetu. Pieniądze trafią między innymi do szkół i bibliotek. Minister administracji i cyfryzacji zatwierdził już dokumenty w tej sprawie. W tym roku wnioski o dofinansowanie złożyło 5 wojewodów: opolski, podkarpacki, śląski, małopolski i świętokrzyski.

- Reklama -

Ubiegali się oni o dofinansowanie dla 110 podmiotów na łączna sumę 3,7 miliona złotych. Kwota tegorocznego dofinansowania jest cztery razy wyższa od zeszłorocznej. O najwyższa dotację ubiegał się wojewoda śląski – 2,2 miliona złotych dla 86 podmiotów.

Wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie do końca maja każdego roku.  Szczegóły określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 lipca 2008 r. w sprawie rodzaju wydatków bezpośrednio związanych ze świadczeniem usługi przyłączenia do sieci w celu zapewnienia korzystania z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu przez jednostki uprawnione.

ŹródłoMAC
0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

Czy YOLO umarło? Jak pokolenie Z naprawdę zarządza pieniędzmi

Jeszcze kilka lat temu internet był pełen porad w stylu: „kup bilet”, „jedź w podróż”, „nie odkładaj życia na...