piątek, 3 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Leo Da Vinci naszych czasów byłby programistą

    Zobacz również

    Współcześni programiści przypominają architektów z czasów renesansu, którzy projektowali konstrukcje nie tylko piękne, ale i praktyczne, tworzone z myślą o ich przyszłych użytkownikach – współpracy i interakcji między nimi. Ponad czterdziestoletnia historia Microsoft jest zapisana w kodzie rozwijanym przez tysiące developerów na całym świecie. Niegdyś marzenie dwóch współzałożycieli i garstki pasjonatów, zmieniło świat w jakim żyjemy i przesunęło granice

    - Reklama -

    komunikacji, współpracy, edukacji, tworzenia dla miliardów osób, które codziennie korzystają z komputerów i oprogramowania do realizowania swoich celów i pasji.

    Wizja komputera na każdym biurku przedstawiona przez Billa Gatesa wywołała ogromne zainteresowanie pracą programistów, którzy potrafią tłumaczyć język maszyn, na język zrozumiały dla każdego z nas. Musieli oni zbudować interfejs, który byłby nie tylko wygodny i tani, ale również pozwalał korzystać z niego w sposób łatwy, intuicyjny i twórczy jednocześnie. Microsoft ewoluował na przestrzeni lat, podobnie jak zmieniał się otaczający nas świat oraz oczekiwania i potrzeby klientów. Mając na uwadze, że obecnie cały świat opiera się na systemach IT, to właśnie programiści – wykorzystując swój talent i umiejętności – przenieśli nieograniczone możliwości, jakie daje nam technologia w kod, który pozwala nam wszystkim osiągnąć więcej.

    Dzięki temu, że dzisiaj od nieograniczonej mocy obliczeniowej z chmury dzieli nas jedno kliknięcie, również developerzy mają nieporównywalnie większe szanse. W Microsoft wierzymy w demokratyzację technologii i że każdy może być jej beneficjentem. Dlatego też chcemy zapewniać wsparcie wszystkim developerom, niezależnie od języka programowania czy środowiska, w którym chcą programować. Microsoft aktywnie otwiera się na współpracę ze środowiskiem open source. Od momentu, gdy .Net stał się otwartym frameworkiem zaakceptowano w nim ponad 100 tys. zmian (pull requests) zgłoszonych przez społeczność. Staramy się zapewniać programistom taką wygodę pracy, by mogli tworzyć aplikacje i rozwiązania, które pomagają nam żyć lepiej, a firmom i instytucjom transformować swoją działalność i osiągać lepsze wyniki.

    – Europa Środkowo-Wschodnia jest miejscem, w którym utalentowani programiści od dawna tworzą niesamowite innowacje. To ekscytujące widzieć ten ogrom energii i kreatywności, jaki demonstruje społeczność developerów w tym regionie
    – powiedział Scott Guthrie, Executive Vice President, Microsoft Cloud + AI Group w trakcie swojego wystąpienia na konferencji .NET Developer Days w Warszawie. – Żyjemy w nadzwyczajnych czasach dla twórców oprogramowania, kiedy to chmura i AI umożliwiają nam budowanie rozwiązań, o których jeszcze kilka lat temu mogliśmy jedynie marzyć.

    Microsoft Azure w znaczący sposób rozszerza możliwości pracy developerów i sprawia, że mogą oni błyskawicznie tworzyć oprogramowanie, przekształcając pomysły w konkretną wartość dla odbiorców. Są one dostępne dosłownie po jednym kliknięciu myszą. W rezultacie rola i wpływ twórców oprogramowania są tym większe, że tworzą oni rozwiązania, które pomagają nam stawić czoła wyzwaniom epoki cyfrowej i cyfrowo przekształcają instytucje, przedsiębiorstwa i całe sektory gospodarki.

    Tempo zmian możliwe dzięki chmurze oznacza z jednej strony szanse, a z drugiej potrzebę edukacji i nauki. Microsoft zaczyna od siebie. Zgodnie z zasadą „ciągłego uczenia się”, którą zaszczepiamy w naszej kulturze organizacyjnej, tworzymy środowisko wymiany wiedzy i dzielenia się kodem. Polscy programiści aktywnie współtworzą platformę GitHub, największe obecnie środowisko współpracy developerów i serce projektów open-source, z którego aktywnie korzysta już ponad 40 milionów programistów przechowując ponad 1.1 miliarda projektów w ponad 100 milionach repozytoriów. Według zestawienia przygotowanego przez HackerRank Polska jest trzecim krajem pod względem umiejętności programistów. Społeczność programistów w Centralnej i Wschodniej Europie sięga niemal 2 milionów, co stanowi jedną z największych przewag konkurencyjnych całego regionu. Zależy nam, by ta grupa stale się zwiększała i dalej rozwijała swoje umiejętności w celu wzmocnienia polskiej gospodarki cyfrowej opartej na innowacjach. Właśnie dlatego zapewniamy bezpłatny dostęp do platform online ze ścieżkami edukacyjnymi Microsoft Learn, meet-upy, hackathony, warsztaty indywidualne, konferencje organizowane przez najbardziej rozwiniętą sieć partnerów. Wszystko to otwiera przed programistami gigantyczne źródło inspiracji i wiedzy. Wszystko to otwiera gigantyczne źródło informacji i wiedzy dla programistów. W tym roku, z zasobów Microsoft Learn skorzystało tysiące programistów z Centralnej i Wschodniej Europy – 141 tys. przeszło przynajmniej jeden pełny moduł edukacyjny, a 20 tys. ukończyło pełną ścieżkę szkoleniową. W tym czasie platformę odwiedziło pół miliona osób.

    Robimy wszystko, by w świecie zmian tworzonych przez technologię, nikt nie poczuł się wykluczony i pozbawiony szans na tworzenie przełomowych rzeczy. Świetnym przykładem jest Saqib Shaikh, który stracił wzrok w wieku siedmiu lat i jako uczeń brytyjskiej szkoły zakochał się w komputerach. Dzisiaj jest jednym z najlepszych inżynierów oprogramowania, realizując szczególną misję. Korzystając z mocy sztucznej inteligencji chce tworzyć innowacyjne, inteligentne rozwiązania, które pozwolą milionom niepełnosprawnych ludzi poprawić jakość ich życia.

    Aplikacja pozwalająca analizować jakość gleby pod planowanie przyszłych upraw, w oparciu o dane z czujników IoT, inteligentny asystent wspierający pracę lekarzy podczas operacji serca, system rozpoznawania twarzy dla osób niedowidzących, a może oprogramowanie identyfikujące i obnażające fake-newsy? W pracy programistów, ogranicza ich jedynie wyobraźnia. Narzędzia, wiedzę i ekspertów Microsoft mają na wyciągnięcie ręki.

    ŹródłoMicrosoft
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...