Ericsson rozpoczął rejestrację kandydatów do udziału w globalnym konkursie Ericsson Innovation Awards (EIA) 2016, który umożliwia studentom rozwijanie innowacyjnych pomysłów we współpracy z ekspertami firmy Ericsson. Tematem EIA 2016 jest przyszłość życia miasta. Oczekuje się, że do roku 2050 około 70 procent ludności świata będzie zamieszkiwać obszary miejskie i tworzenie inteligentnych miast jest główną możliwością dla poprawy jakości życia milionów ludzi.
Tak więc konkurs skupia się na pomysłach, które korzystają z technologii ICT w celu poprawy jakości życia w miastach oraz w celu zapewnienia, by miasta przyszłości były kreatywnymi, połączonymi i zrównoważonymi miejscami do życia i pracy.
Konkurs EIA 2016 jest dostępny dla zespołów składających się z 2-4 osób. Wszyscy obecni studenci mogą wziąć w nim udział. Po rejestracji, która skończy się w dniu 30 listopada 2015 roku, w dniu 18 grudnia 2015 r. zostanie ogłoszonych 10 półfinalistów. Dziewięciu półfinalistów zostanie wybranych przez jury firmy Ericsson, natomiast dziesiąty zostanie wybrany w powszechnym głosowaniu.
Każdy z 10 zespołów będzie pracować z dwoma wybranymi ekspertami firmy Ericsson, aby otrzymać produkt o minimalnej koniecznej funkcjonalności (minimum viable product, MVP) i opracować biznes plan dla swojego pomysłu. Cztery zespoły zostaną wybrane przez jury do udziału w wielkim finale EIA, który odbędzie się w 2016 w Sztokholmie, w Szwecji.
Zwycięski zespół otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 EUR, nagroda za drugie miejsce wyniesie 15 000 EUR, a dwie kolejne nagrody zostaną przyznane w wysokości 1 000 EUR każda. Półfinaliści zostaną zaproszeni na rozmowy dotyczące stażu lub pełenego etatu w Ericsson.
Ulf Ewaldsson, CTO, Ericsson, powiedział: – W przyszłości, wszyscy i wszystko będzie ze sobą połączone. Rolą firmy Ericsson jest doprowadzenie do tej przemiany, otwieranie nowych możliwości w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, współpracy i wzmocnienia pozycji osób, przedsiębiorstw i społeczeństwa. Ericsson Innovation Awards 2016 to etap, dzięki któremu najzdolniejsze umysły nowego pokolenia mają możliwość wprowadzania innowacji i przyczynienia się do przemiany życia w mieście.