sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego z dostępem do BLIKa

  Zobacz również

  Krakowski Bank Spółdzielczy wprowadził do oferty płatności mobilne BLIK. Od teraz klienci indywidualni mogą w wygodny sposób płacić 6-cyfrowym kodem oraz za jego pomocą wypłacać pieniądze z bankomatów. To strategiczny krok w kierunku modernizacji i cyfryzacji usług, który jednocześnie łączy społeczną misję banku spółdzielczego z nowoczesnymi rozwiązaniami biznesowymi. Do grona osób, które mogą korzystać z wygodnej metody płatności BLIK dołączyli klienci indywidualni Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

  - Reklama -

  Mogą oni już rozliczać się BLIKIEM podczas płatności online, w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych oraz wypłacać pieniądze z bankomatów oznaczonych logiem BLIKA. Transakcje można zrealizować przy użyciu 6-cyfrowego kodu wygenerowanego w aplikacji mobilnej banku. Aby używać nowych funkcjonalności, wystarczy aktywować BLIKA w aplikacji mKBS, która jest dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Proces aktywacji jest prosty i bezproblemowy, co umożliwia klientom natychmiastowe korzystanie z usługi.

  BLIK to wygodna, szybka i bezpieczna metoda płatności, z której aktywnie korzysta już ponad 14 mln osób. Od startu systemu zrealizowano za jej pomocą już ponad 4 mld transakcji, a tylko od stycznia do sierpnia 2023 roku, wykonano ich 1 mld. Obecnie jest to najpopularniejszy sposób rozliczania się za zakupy w e-commerce – w tym kanale użytkownicy realizują najwięcej transakcji. W drugim kwartale br. zapłacili oni w sieci aż 218,6 mln razy.

  BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie praktycznie każdy z klientów krajowych instytucji płatniczych oferujących aplikację mobilną. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

  ŹródłoBlik
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...