sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Jak bardzo smart są Polki i Polacy?

  Zobacz również

  Aż 3/4 Polaków posiada w swoim domu przynajmniej jedno inteligentne urządzenie, a 6 na 10 Polaków chciałoby sterować wszystkimi urządzeniami domowymi z poziomu jednej aplikacji – to wyniki najnowszego badania przeprowadzone przez Grupę IQS na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków na zlecenie Samsung. Raport pokazuje jednoznacznie, że Polacy interesują się inteligentnymi urządzeniami i coraz chętniej używają ich w swoich domach – prawie ¾ badanych otwarcie przyznaje, że tego typu rozwiązania są dla nich atrakcyjne.

  - Reklama -

  Warto zwrócić uwagę, że taką deklarację składają częściej osoby przed 30. rokiem życia.

  Najważniejszym aspektem, którego wymagają Polacy od inteligentnych urządzeń jest zwiększenie bezpieczeństwa – tak zadeklarowało aż 90% ankietowanych. Tyle samo uczestników badania wskazało funkcje pozwalające obniżyć zużycie energii oraz wygodną i intuicyjną obsługę. To pokazuje, że chcemy, aby nowoczesne technologie podnosiły nasz komfort życia, ale także wpływały pozytywnie na nasz domowych budżet i ułatwiały codzienne obowiązki

  Inteligentne urządzenia w naszych domach

  Jak pokazuje raport, zainteresowanie inteligentnymi urządzeniami wśród Polaków nie kończy się na samych deklaracjach – aż ¾ ma w domu urządzenia tego typu – najczęściej są to najpopularniejsze urządzenia domowe, czyli telewizory (54%), pralki (46%) i lodówki (41%). Także tutaj bardziej przychylni inteligentnym rozwiązaniom są osoby młode, czyli przed 30. rokiem życia.

  Na pytanie o to, jakie marki kojarzą im się z inteligentnymi rozwiązaniami, ankietowani najczęściej wymieniają firmę Samsung.

  Marka Samsung bezsprzecznie jest liderem spontanicznej znajomości jeśli chodzi o rozpoznawalność marek produkujących inteligentne urządzenia (wskazało ją aż 43% badanych). Niezwykle cieszą nas te wyniki, które wyraźnie pokazują, że na polskim rynku kreujemy trendy jeśli chodzi o nowoczesną technologię, określaną mianem inteligentnego domu, a konsumenci doskonale znają i doceniają nasze urządzenia. Bardzo zależy nam na tym, aby sprzęty Samsung realnie ułatwiały codzienne funkcjonowanie jeszcze większej liczbie osób, a opcja „smart” na stałe zagościła w polskich domachPiotr Ługowski, Dyrektor Dywizji AGD w Samsung Electronics Polska.

  SmartThings  – jedna aplikacja do różnych potrzeb

  6 na 10 Polaków chciałoby zarządzać domem wygodnie z poziomu jednej aplikacji w telefonie. A co 3. osoba biorąca udział w badaniu, która posiada inteligentne urządzenia w domu, wykorzystuje w tym celu aplikację SmartThings. Co więcej, po zapoznaniu z funkcjami aplikacji aż 60% Polaków chciałoby w przyszłości korzystać z niej w swoim domu.

  Aplikacja SmartThings do zarządzania inteligentnym domem daje ogromne możliwości ułatwiania codziennego życia. Do aplikacji można podłączyć ponad 5 tysięcy urządzeń, w tym zewnętrznych marek – tworząc w jednej aplikacji prawdziwe centrum dowodzenia naszego domu.

  To również świetne narzędzie do kontrolowania domowego budżetu. Za pomocą SmartThings możemy bez zbędnego wysiłku monitorować zużycie energii w naszym domu. Aplikacja pokazuje miesięczne, tygodniowe, codzienne, a nawet godzinowe zużycie energii poszczególnych urządzeń domowych Samsung oraz całościowe zużycie energii w domu. W aplikacji możemy ustawić sobie cel na dany miesiąc i dostać alert, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu. Ponadto, gdy aktywowany zostanie tryb AI Energy Mode w aplikacji, wszystkie urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania, tak aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej i nie przekroczyć założonego celu zużycia energii.

  SmartThings  to również większe bezpieczeństwo w domu. Podłączając do aplikacji kamery, czujniki ruchu, a także czujnik zalania, zapewniamy sobie spokój nawet podczas naszej nieobecności. A to tylko niektóre z funkcji aplikacji. SmartThings może nam również pomóc w opiece nad naszym domowym zwierzakiem, wesprzeć podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny, a nawet ułatwić robienie prania! Możliwości są ogromne.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...