sobota, 2 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Izraelscy eksperci są zgodni: polska technologia zmieni świat

  Zobacz również

  Izraelscy eksperci z wiodących cyberagencji wojskowych dołączają do zespołu Usecrypt. Technologia, która zmieniła zasady bezpiecznego przesyłania i przechowywania danych w chmurze, ma szansę wkrótce zastąpić firmowego e-maila. Zainteresowanie spółką wyrazili zagraniczni inwestorzy – w tym izraelsko-amerykański fundusz VC. Sercem Usecrypt Safe – rozwiązania dedykowanego na komputery – jest technologia szyfrowania informacji HVKM, gwarantująca brak technicznej możliwości

  - Reklama -

  dostępu do danych przez dostawcę chmury, producenta oprogramowania lub „pośredników” (np. dyrektorów i administratorów IT). Umożliwia szyfrowanie danych na komputerze, w przestrzeni „cloud” oraz przesyłanie i współdzielenie dowolnej wielkości zaszyfrowanych plików pomiędzy zaufanymi użytkownikami aplikacji.

  W tym roku Usecrypt rozszerzył swoją ofertę o rewolucyjny komunikator Usecrypt Messenger (dostępny w AppStore oraz GooglePlay), który jako jedyny uniemożliwia wyjęcie historii rozmów i konwersacji z urządzenia użytkownika oraz sprawdza czy telefon nie jest podsłuchiwany.

  Usescrypt niedawno ogłosił globalną ekspansję, otwierając pierwsze biuro w Nowym Jorku oraz kolejne oddziały w Tel-Awiwie i Nikozji, a także nawiązał współpracę z najlepszymi izraelskimi ekspertami do spraw bezpieczeństwa informacji.

  Kiedy odkryliśmy UseCrypt byliśmy zdumieni praktycznością zbudowanego przez firmę systemu. Korzystając z naszego doświadczenia i technologii UseCrypt, możemy oferować najbardziej innowacyjne narzędzie bezpiecznej komunikacji – mówi Israel Levinson, były oficer ochrony wojskowej, posiadający ponad 17-letnie doświadczenie w izraelskiej armii, który dziś dołącza do Rady Nadzorczej Usecrypt.

  Innowacyjność systemu została doceniona przez magazyn Computerworld i nagrodzona tytułem „Best in Cloud 2018”. Co więcej, współpracę z firmą nawiązał ostatnio EYnovation Polska – program akceleracyjny EY Polska dla najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się technologii.

  Nasz zespół ds. innowacji używa UseCrypt Messenger do komunikowania najważniejszych kwestii strategicznych, operacyjnych, a także ustalania zgodności dotyczących naszych projektów – podkreśla Krzysztof Witkowski, Associate Partner EY i szef EYnovation.

  Fundusz Lazar Vision Fund wchodzi do akcjonariatu polskiej firmy
  Nawiązanie współpracy z przedstawicielami izraelskich agencji bezpieczeństwa i powołanie do Rady Nadzorczej firmy ekspertów – Israela Levinsona oraz Michaela Ifargana, zbiegło się w czasie z objęciem 10% akcji polskiej firmy przez Lazar Vision Fund, amerykańsko-izraelski fundusz private equity. To już drugi inwestor instytucjonalny w spółce. Na początku roku do akcjonariatu Usecrypt dołączyło jedno z wiodących polskich TFI inwestujących w wysokie technologie.

  – Wierzymy, że UseCrypt ma szansę stać się kolejnym liderem na światową skalę. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu i wykorzystać nasze doświadczenie, aby wesprzeć najbezpieczniejszą, masowo zastosowaną technologię szyfrowanej komunikacji – mówi Michael Ifargan, były podpułkownik agencji bezpieczeństwa danych IDF, z 25-letnim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa danych wojskowych.

  Zabezpieczenie rządowych oraz korporacyjnych danych stanowi dziś główny problem. – podkreśla Ifargan. – Większość ataków koncentruje się na aparacie telefonicznym. To właśnie on jest najsłabszym ogniwem. Dzieje się tak dlatego, że odszyfrowana na urządzeniu wiadomość czy rozmowa, przenika do systemu operacyjnego telefonu. – dodaje Michael Ifargan.

  – To właśnie zabezpieczenie historii rozmów i wiadomości na telefonie oraz zagwarantowanie pełnej poufności przesyłanych danych dzięki przekazaniu krytycznej części kluczy szyfrujących użytkownikowi wyróżnia Usecrypt na tle konkurencji, a użytkownikom przywraca prywatność. Od dziś również globalnie. – podsumowuje Israel Levinson.

  1 KOMENTARZ

  guest
  1
  najnowszy
  najstarszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  ~Klaudia

  nie warto
  Taki dobry start-up był, ale mineło już 3 lata a nikt nadal nie używa usecrypt. Czy to nie jest dziwnie? Polacu już nie wierzą w bezpieczność swoich rozmów za pośrednictwem usecrypt…może dlatego że było sporo artykułów o problemach z szyfrowaniem i prywatnością, a teraz okazało się jeszcze że niektóre członki zarządu usecrypt są oszustami według sprawy sądowej Nikodemus finance https://nikodemus-klienci .pl/ Niewiadomo jak to skonczy się.

  - Reklama -

  Najnowsze

  Nowe promocje Play dla domu – światłowód i telewizja w supercenie z Netflix w cenie abonamentu

  Play wprowadza pakiety rozrywki w najlepszej cenie – światłowód z dostępem do serwisu Netflix w supercenie już od 50...