niedziela, 14 lipca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Hybrydowa, ukierunkowana na człowieka sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości

  Zobacz również

  Wierzymy w to, że nasze hybrydowe podejście to najbardziej praktyczne i niezawodne rozwiązanie, które pozwala odpowiadać na potrzeby i pozostać innowacyjnymWon-Joon Choi ,Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Mobilnego Biura R&D, Mobile eXperience Business w spółce Samsung Electronics

  - Reklama -

  Jesteśmy na początku najbardziej ekscytującego i prawdopodobnie jednego z najbardziej kluczowych momentów w historii technologii. Era mobilnej sztucznej inteligencji nadeszła, wraz z udostępnieniem funkcji Galaxy AI w serii Galaxy S24, naszym pierwszym smartfonie AI.

  Rewolucja w mobilnych doświadczeniach dzięki hybrydowemu podejściu do AI
  Aby zapewnić realne korzyści z technologii generatywnej AI w serii Galaxy S24, zastosowaliśmy hybrydowe podejście do integracji naszej sztucznej inteligencji. AI oferuje wiele możliwości, a my uważamy, że urządzenia mobilne są głównym punktem dostępu pozwalającym odblokować ich potencjał, ponieważ użytkownicy na całym świecie korzystają ze smartfonów do zaspokajaniu swoich codziennych potrzeb.

  Rozumiemy to i wierzymy, że smartfony powinny pracować ciężej, aby użytkownicy mogli cieszyć się w pełni z najważniejszych chwil w prostszy, bardziej intuicyjny i spektakularny sposób. Rozumiemy także znaczenie prywatności, dlatego też dajemy użytkownikom pełną kontrolę nad tym, co chcą udostępniać i co chcą zachować w prywatności.

  Wierzymy w to, że nasze hybrydowe podejście to najpraktyczniejsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie spełniające wszystkie te potrzeby, które pozwala nam zachować konkurencyjność. Zapewniamy użytkownikom równowagę pomiędzy natychmiastową reakcją i zapewnieniem dodatkowej prywatności technologii AI w urządzeniu a wszechstronnością AI opartej na chmurze poprzez otwarte współprace z wiodącymi partnerami w branży, oferując różnorodność funkcji, których potrzebują do codziennego życia.

  Więcej możliwości dzięki AI w urządzeniu
  Stworzyliśmy funkcję „Live Translate” opartą na AI w urządzeniu, ponieważ rozmowy głosowe są najbardziej podstawową funkcją smartfona, a jednocześnie intymnym i prywatnym środkiem komunikacji. Firma Samsung zobowiązała się do umożliwienia użytkownikom komunikacji bez barier językowych, jednocześnie zapewniając, że każdy rodzaj komunikacji jest bezpieczny i prywatny.

  Aby umożliwić wprowadzenie tej funkcji, nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował wytrwale. Od określenia odpowiedniego rozmiaru modeli językowych AI poprzez szkolenie i testowanie w realistycznych scenariuszach, nasze organizacje badawczo-rozwojowe w dziale MX postawiły sobie wysokie wymagania i przekroczyły granice tego, co uważano za możliwe, aby ta funkcja działała całkowicie na urządzeniu.

  Globalne sieci badawczo-rozwojowe firmy Samsung na całym świecie, które są odpowiedzialne za wspieranie najlepszych talentów i rozwijanie głównych technologii w każdym regionie, również odegrały istotną rolę. Centra Samsung Research na całym świecie, w tym w Polsce, Chinach, Indiach i Wietnamie, poświęciły się rozwijaniu i poszerzaniu zakresu języków obsługiwanych przez Galaxy AI. Języki są dopasowane do kultury, współczesne i przystosowane do potrzeb danego kraju, aby pomóc ludziom przełamywać bariery językowe i komunikować się w bardziej naturalny sposób, a rola naszych lokalnych centrów badawczo-rozwojowych w otwieraniu przed użytkownikami nowych możliwości w większej liczbie regionów niż kiedykolwiek wcześniej jest jeszcze ważniejsza.

  Wszystkie te wysiłki umożliwiły nam zaoferowanie czegoś zupełnie nowego i jestem podekscytowany, że mogę się tym podzielić. Wkrótce Samsung rozszerzy moc Galaxy AI poza własną aplikację do połączeń poprzez dodanie funkcji Live Translate do innych komunikatorów firm trzecich, aby wspierać podczas rozmów głosowych. Dzięki temu można pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi lub kolegami z pracy, komunikując się na ulubionych aplikacjach w wielu językach.

  A ponieważ funkcja ta została zintegrowana z naszym modelem tłumaczenia językowego AI na urządzeniu, użytkownicy będą mogli prowadzić komunikację bez barier, nie martwiąc się o problemy z prywatnością, takie jak udostępnianie danych osobowych poza telefon podczas korzystania z Live Translate.

  Spodziewam się, że coraz więcej funkcji mobilnej AI będzie wprowadzanych do urządzeń mobilnych, gdy inteligentna moc obliczeniowa najnowszych chipów, będzie rozwijała się w błyskawicznym tempie razem z innymi technologiami. Umożliwi to większej liczbie ludzi korzystanie z AI i sprawi, że nasze życie będzie wygodniejsze.

  Rozwijanie Galaxy AI na potrzeby jutra – już dziś
  Wprowadzenie Galaxy AI w serii Galaxy S24 to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest rozwój Galaxy AI w nadchodzących składanych urządzeniach. Nasze składane urządzenia mają najbardziej wszechstronną i elastyczną obudowę w serii Samsung Galaxy, a w połączeniu z funkcją Galaxy AI te dwie uzupełniające się technologie odblokują zupełnie nowe możliwości.

  Samsung planuje wprowadzić Galaxy AI do ekosystemu swoich urządzeń i tym samym zapewnić użytkownikom łatwiejszy do nich dostęp. Wraz z tym w jakim tempie era mobilnej sztucznej inteligencji posuwa się do przodu, Samsung przyspiesza prace nad mobilną sztuczną inteligencją, aby sprostać potrzebom jutra.

  ŹródłoSamsung
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 – otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

  Samsung podczas Galaxy Unpacked w Paryżu prezentuje nowe modele smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, a także...