piątek, 11 października, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Firma LG połączyła sztukę z AI, nauką i technologią na Future Frombork Festival

    Zobacz również

    Firma LG była partnerem technologicznym Future Frombork Festival. Wydarzenie było okazją do dyskusji o roli sztucznej inteligencji w codziennym życiu oraz do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań LG, takich jak inteligentne telewizory i monitor OLED, projektor oraz sprzęt audio.

    - Reklama -

    Future Frombork Festival to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie eventów – zrealizowane w niewielkiej miejscowości, ale swoim zasięgiem i rozmachem równające z tymi największymi. To właśnie we Fromborku, miejscu gdzie żył i pracował Mikołaj Kopernik spotkała się elita polskich naukowców sektora kosmicznego, gwiazdy świata mody oraz twórcy muzyki, po których utwory sięgają wielkie stacje filmowe. Goście Future Frombork Festival mogli wziąć udział w pokazie mody marki MMC oraz wysłuchać koncertu przygotowanego przez Nanook of the North.


    Ci, którzy 20 września odwiedzili zabytkowe mury Wzgórza Katedralnego we Fromborku mogli zapoznać się z unikalnymi dokumentami – prawdziwymi białymi krukami, które pisał bądź podpisywał słynny polski astronom. Z archiwów wynika, że Kopernik był nie tylko naukowcem, ale także lekarzem, prawnikiem i doskonałym administratorem.

    W ramach części naukowej realizowanej w murach odrestaurowanego „Pałacu Biskupów Warmińskich” wystąpili m.in. prof. Hanna Rothkaehl (CBK PAN), oraz Michał Szwajewski (Space Entrepreneurship Institute) – ludzie odpowiedzialni za projekty, które dziś podbijają przestrzeń kosmiczną. Tu kreowała się przyszłość.

    Jako cywilizacja wychodzimy w kosmos. Jeszcze 20-30 lat temu mieliśmy bardzo ugrzeczniony obraz kosmosu. Dzięki nowym misjom widzimy ogrom różnorodności w naszym układzie planetarnym. Pierwszym etapem eksploracji jest księżyc. Chcemy go skolonizować, żeby zdobyć energię, zasoby, żeby było nam bliżej latać dalej. Drugim etapem ma być eksploracja Marsa. Powstała idea – stąd właśnie misja JUICE – tworzenie habitatów, czyli miejsc gdzie mogą znaleźć się roboty lub ludzie właśnie na księżycach Jowisza. Myślimy o tym, aby na Ganimedesie właśnie taki habitat powstał – prof. Hanna Rothkaehl podczas Future Frombork Festival.

    Na korytarzach zabytkowych budynków, na przysłowiowe wyciągnięcie ręki były polskie produkcje, które trafiły w przestrzeń kosmiczną, m.in. pierwszy polski satelita BRITE.


    Przyszłość AI w naszym życiu
    W programie festiwalu znalazł się panel dyskusyjny pt. Przyszłość rozwoju technologii w życiu codziennym – co AI nam daje a co zabiera, w którym wziął udział Aleksander Dołżyński, ekspert w LG Electronics Polska. Panel poprowadziła redaktorka Martyna Ludwig z naekranie.pl, a uczestnikiem był również Michał Szwajewski z Space Entrepreneurship Institute. Dyskusja skupiła się na wpływie sztucznej inteligencji, w tym platformy webOS, na codzienne życie, z uwzględnieniem zarówno korzyści, jak i wyzwań wynikających z rozwoju tej technologii.

    Inteligentna platforma webOS – technologia LG, która wspiera codzienność
    Najnowsze telewizory LG OLED korzystają z zaawansowanej sztucznej inteligencji, która analizuje obraz już na poziomie pikseli, żeby poprawić i wyostrzyć rozmyte obiekty i tła. Inteligentny procesor AI skutecznie oddziałuje także na kolorystykę. Analizuje najczęściej używane odcienie, w związku z czym możliwe jest dokładne oddanie nastroju i emocji zgodnie z zamiarem twórców filmów i treści.


    System webOS oferuje intuicyjny dostęp do aplikacji i treści, a także możliwość personalizacji w oparciu o preferencje użytkowników. Dzięki funkcjom takim jak AI Concierge, użytkownicy mogą szybko znaleźć interesujące ich treści oraz otrzymywać spersonalizowane rekomendacje. Nowoczesny interfejs pozwala na prostą obsługę, co sprawia, że webOS idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnych użytkowników.


    Platforma webOS wspiera także technologię AI Picture Pro, która optymalizuje jakość obrazu w czasie rzeczywistym oraz system AI Sound Pro, który zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny 9.1.2, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni cieszyć się zarówno obrazem, jak i dźwiękiem najwyższej jakości. Dzięki temu telewizory LG, obecne na FutureFrombork Festival, doskonale wpisują się w tematykę wydarzenia pokazując, jak technologia może służyć zarówno rozrywce, jak i codziennemu życiu.


    Technologia wspiera modę
    Podczas festiwalu goście mogli obejrzeć wyjątkowy pokaz mody przygotowany, przez markę MMC, która została stworzona przez duet absolwentów Katedry Ubioru ASP w Łodzi – Ilonę Majer i Rafała Michalaka. Projekty MMC cechuje własny, charakterystyczny styl, nonszalanckiego i ekskluzywnego minimalizmu. Inspiracją do powstania tej wyjątkowej kolekcji był kosmos, droga mleczna, konstelacje gwiezdne oraz najnowocześniejsze rakiety i statki eksplorujące wszechświat. Kolekcja została zaprezentowana także na telewizorach LG OLED evo, a projektor LG CineBeam Q był elementem wydarzenia. Dzięki temu można było zobaczyć jak sztuka łączy się z technologią.


    Technologia na pograniczu sztuki i innowacji
    LG od lat demonstruje, jak innowacyjne rozwiązania mogą przenikać się z kulturą i sztuką. Prezentacja urządzeń LG podczas Future Frombork Festival to kolejny krok w pokazywaniu, jak technologia wspiera kreatywność i nowe formy ekspresji artystycznej.


    Future Frombork Festival – przestrzeń dla wizjonerów
    Future Frombork Festival to wydarzenie, które na pierwszym miejscu stawia nowoczesne myślenie o przyszłości technologii. Dla LG, jako partnera technologicznego, to doskonała okazja by w praktyce pokazać, jak innowacje wpływają na nasze codzienne życie, a także jak mogą być wykorzystywane w kontekście sztuki i mody.


    Szymon Sipowicz, syn artystów: Kory i Kamila Sipowiczów, grafik z wykształcenia, pionier deskorolki i drum’n’bass z pasji, DJ z zamiłowania, zaprezentował podczas festiwalu swoje prace wykonane w technice cyfrowej, przy pomocy narzędzi AI. Inspiracją do nich był motyw przewodni festiwalu, czyli kosmiczne przestrzenie z Mikołajem Kopernikiem.


    Twórca korzystał z zakrzywionego monitora LG UltraGear 45GS95QE, aby przetestować jego możliwości w projektowaniu cyfrowym, wykorzystując funkcje takie jak idealna czerń, nieskończony kontrast i wierność odwzorowania kolorów, gwarantowane przez ekran OLED.

    ŹródłoLG
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nie ze mną te numery – gra edukacyjna BLIKA już dostępna

    SMS-y od nadawców podszywających się pod kurierów, maile phishingowe, kradzież kont na Facebooku oraz inne cyberprzestępstwa to codzienność, z...