piątek, 3 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ericsson podpisał umowę na zakup przez PGE Systemy instalacji do testów LTE

    Zobacz również

    Ericsson uruchomił dla firmy PGE Systemy pilotażową radiową sieć dostępową, sieć rdzeniową wraz z systemem zarządzania oraz serwer komunikacji krytycznej z oprogramowaniem dyspozytorskim. Całość dopełnia aplikacja mobilna na terminale końcowe użytkowników. W ramach umowy Ericsson będzie również świadczył usługi utrzymania i wsparcia systemu przez kolejnych dwanaście miesięcy.

    - Reklama -

    – Rozwiązanie dostarczone przez Ericsson pozwoli PGE Systemy na prace badawczo – rozwojowe w obszarze LTE – Mission Critical oraz testy przedwdrożeniowe, a docelowo integrację kolejnych stacji bazowych LTE450 na terenie kraju – powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.

    – Plan budowy ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej w sektorze energii nabiera tempa, a przeprowadzone z powodzeniem testy potwierdzają, że technologia LTE – MC jest słusznym kierunkiem dla energetyki – dodaje Piotrowski.

    – Ericsson R&D Center w Krakowie i Łodzi jest bezpośrednio zaangażowane we wspólne testy z PGE Systemy. Eksperci pracujący w R&D Center  w Łodzi i Krakowie odpowiadają za wytwarzanie oprogramowania dla sieci o znaczeniu krytycznym w największych tego typu projektach na świecie – jak choćby amerykański FirstNet. Polski sektor energetyczny zyskuje dostęp do światowej klasy specjalistów gotowych rozwijać sieć LTE450. Firma Ericsson produkuje w Tczewie komponenty radiowe 5G. Ericsson planuje również produkcję komponentów LTE w paśmie 450MHz. Oprogramowanie, radio jak i basebandy niezbędne do budowy sieci LTE450MHz będą ‘Made in Poland’ – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

    Firma Ericsson uczestniczy w Europie intensyfikacji działań w obszarze częstotliwości 450MHz.
    W Hiszpanii Ericsson wdraża ogólnokrajowy system LTE450MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego. W sektorze energetycznym w Niemczech trwają przygotowania do testów funkcjonalności komunikacji krytycznej (Push-To-Talk/Push-To-Video) – bliźniacze do przeprowadzonych przez PGE Systemy w Polsce. W Stanach Zjednoczonych Ericsson i spółka SouthernLinc, odpowiadająca za dystrybucję energii oraz gazu, zastosowała technologię LTE w obszarze komunikacji krytycznej, SCADA, automatyzacji dystrybucji oraz odczytu liczników energii oraz gazu.

    ŹródłoEricsson
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...