czwartek, 2 maja, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Dom, który czuje? Przyszłość jest dziś (wideo)

    Zobacz również

    Sztuczna inteligencja i zmiany, jakie spowoduje w naszym życiu to jeden z tych tematów, o których nadal niewiele wiemy, a mimo to (a może właśnie dlatego) wciąż budzi żywe emocje. W cyklu „Przyszłość jest dziś” przyglądam się tym zmianom. Pozna osobowość, odpowie na potrzeby. Jednak Home’In, czyli responsywny dom, nad którym pracują inżynierowie w polskim i francuskim Orange Labs to rozwiązanie, które idzie krok dalej.

    - Reklama -

    System najpierw pozna naszą osobowość na podstawie testu psychologicznego, a następnie dopasuje do niej sposób komunikacji. To istotna różnica w porównaniu do innych inteligentnych asystentów, które dopiero w trakcie korzystania z nich poznawały nawyki, preferencje i potrzeby. Nie znając profilu osobowościowego użytkownika, nie proponowały mu dopasowanych do jego potrzeb funkcji. Z tego powodu większość korzystała tylko z podstawowych możliwości asystenta.

    Jak Home’In będzie działać w praktyce? Zobaczcie w materiale video.

    W sercu algorytm, w domu – aplikacje

    Co znajdzie się w Home’In? Sercem systemu będzie sztuczna inteligencja. Jednak system będzie obejmował urządzenia i aplikacje. Kluczowym elementem będzie Djingo, czyli inteligentny asystent z głośnikiem. Urządzenie powstaje we francuskim Orange Labs. Zobaczcie, jak działa: Djingo

    Z kolei w polskim Orange Labs powstaje Face Demo, czyli aplikacja służąca do analizy kontentu: rozpoznawania i klasyfikacji obiektów na zdjęciach, wykrywania i rozpoznawania twarzy, a także do analizy dźwięku, rozpoznawania mowy w języku polskim, a także identyfikowaniu mówców. Z kolei Home Cloud, który widzieliście w materiale, to aplikacja ułatwiająca zarządzanie zdjęciami i ich porządkowanie. Dzięki niemu zyskujecie łatwy dostęp do cyfrowych treści w domu. Co ważne, zachowujecie przy tym pełną kontrolę nad swoimi plikami, ponieważ wszystko przetwarzane i przechowywane jest lokalnie, na dysku. Istotnym elementem responsywnego domy będzie system wideokonferencyjny, który potrafi inteligentne kadrować obraz, pokazując mówiącą osobę. Zrobi to w oparciu o analizę dźwięku rejestrowanego przez mikrofon sferyczny.
    Home’In Lab już wkrótce w Warszawie

    Wizja responsywnego domu to nie tylko piękna wizja przyszłości. Już w czerwcu w warszawskiej siedzibie Orange Labs powstanie Home’In Lab, czyli miejsce, gdzie będzie mogli przekonać się, jak działają te rozwiązania. Na blogu będę was informować o postępach tego projektu.

    A tutaj możecie zobaczyć wspomniane odcinki formatu „Przyszłość jest dziś”.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    GENESIS ponownie wybrany najlepszą polską marką gamingową przez czytelników ITHardware

    Z ogromną dumą i radością informujemy, że po raz drugi z rzędu wybraliście GENESIS jako najlepszą polską marką gamingową...