czwartek, 13 czerwca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

  Czwarte urodziny PeoPay KIDS – jak aplikacja bankowa wspomaga dzieci w edukacji finansowej

  Zobacz również

  Cztery lata temu Bank Pekao S.A. wdrożył Pakiet PeoPay KIDS – pierwszy na polskim rynku bankowym pakiet produktów dla dzieci, który wprowadza je w świat finansów już od najmłodszych lat. Stały rozwój i doskonalenie aplikacji sprawiły, że od momentu uruchomienia, zainstalowano ją 300 tys. razy. Produkt Banku Pekao stał się nieodłącznym elementem codziennego życia młodych klientów, który pomaga im rozwijać umiejętności finansowe i kształtować samodzielność od wczesnych lat.

  - Reklama -

  Aplikacja PeoPay KIDS swoją premierę miała 1 czerwca 2020 roku i była pierwszym bankowym rozwiązaniem, odpowiadającym na potrzeby rodziców, szukających wsparcia w edukowaniu swoich pociech w dziedzinie finansów. Oprócz podstawowych czynności, związanych z prowadzeniem konta, jak np. podgląd salda i historii rachunku, czy realizowanie przelewów, umożliwia ona także tworzenie wirtualnych skarbonek, doładowanie telefonu, zakup kodów do gier, czy płatności BLIKiem – a to wszystko pod nadzorem rodzica w Panelu rodzica w jego aplikacji PeoPay. Z biegiem czasu, dzięki wprowadzaniu kolejnych funkcjonalności, aplikacja rozwinęła się, oferując najszerszy na rynku pakiet usług, włączając w to ważny element edukacji finansowej poprzez grę, udostępnioną w czerwcu 2023 roku i cały czas rozwijaną.

  Wprowadzając na rynek PeoPay KIDS zależało nam, aby stała się ona wzorem do skutecznego budowania prawidłowych postaw oszczędzania i umiejętnego gospodarowania swoimi pieniędzmi wśród dzieci. Aktualnie jest ona jedną z najlepszych aplikacji dla najmłodszych, stale nagradzaną za oferowane funkcje. Doceniają ją klienci oraz niezależni eksperci. Jest to dla nas powód do dumy i motywacja do pracy nad stałym rozwojem oferty dla młodych i całych rodzin– mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

  Coraz więcej użytkowników

  Od momentu wdrożenia PeoPay KIDS nieustannie zdobywa coraz większą popularność wśród młodych i ich rodziców. W ciągu czterech lat działania, aplikacja została zainstalowana na smartfonach 300 tys. razy, co pokazuje, jak wielu opiekunów zaufało produktowi, oferowanemu przez Pekao.

  Personalizacja aplikacji

  Dziecko może spersonalizować aplikację PeoPay KIDS – poprzez wybór trenera, tła i ikony. Dzieci mają do wyboru 3 trenerów (Żubra, Lisa i Złotówkę). Najczęściej wybieranym trenerem jest Żubr. Bank umożliwia dzieciom zmianę skórek w aplikacji spośród 13 wariantów tła, kolorystyki i ikon, jak również bogatą personalizację przez ich łączenie. Aż 60 proc. użytkowników decyduje się na dopasowanie skórek do swoich preferencji, a 30 proc. wybiera skórki z wizerunkiem gamingowym. Dziecko może również podać w aplikacji w jaki sposób trener ma się do niego zwracać – może to być imię, zdrobnienie lub dowolna ulubiona ksywka.

  Wsparcie w oszczędzaniu na wymarzone cele

  Ważnym aspektem edukacji dzieci jest możliwość ustawienia regularnego kieszonkowego przez rodzica. Dziecko uczy się zarządzać swoim budżetem, mądrze wydawać, ale przede wszystkim oszczędzać. Skarbonki zakładają się pod kontem oszczędnościowym Mój Skarb, gdzie dziecko ma wyższe oprocentowanie niż na koncie osobistym. Wybiera sobie cele, zbiera pieniądze i cały czas widzi swoje postępy. Aktualnie dzieci założyły już 190 tys. takich Skarbonek. W tej grupie 79 proc. z nich posiada tylko jedną Skarbonkę. Dzieci najczęściej zakładają Skarbonki na takie cele, jak: prezent dla mamy, komputer, telefon, gry, rower, rolki oraz hulajnoga i wakacje.

  Edukacja finansowa dzieci

  Bank Pekao S.A. chce uczyć i odgrywać ważną rolę w budowaniu świadomości finansowej dzieci, dlatego w aplikacji PeoPay KIDS została wdrożona gra edukacyjna. Pozwala ona w angażujący i atrakcyjny sposób wprowadzić najmłodszych w świat finansów. Niezapomniana przygoda dla dziecka trwa aż 10 sezonów. W trakcie gry dziecko może zdobywać wiedzę o finansach, rozwiązując quizy, odpowiadając na pytania i wykonując ciekawe zadania.

  Aplikacja dostosowana do potrzeb najmłodszych

  PeoPay KIDS jest aplikacją bankową, która przede wszystkim pomaga dziecku stawiać pierwsze kroki w codziennym bankowaniu. Posiada ona szereg funkcjonalności, m.in. szybki podgląd salda konta, możliwość płatności kodami BLIK lub wysyłania i odbierania przelewów na telefon BLIK, możliwość doładowania telefonu na kartę, możliwość zakupu kodów do ulubionych gier, wysyłanie prośby o kieszonkowe, czy wspomniane wcześniej wirtualne skarbonki. Dla bezpieczeństwa i wygody, dziecko może ustawić logowanie za pomocą odcisku palca lub rozpoznawania twarzy. Istotny jest fakt, że wszystkie czynności, wykonywane przez młodego użytkownika, są kontrolowane przez rodzica, dla którego został udostępniony specjalny Panel rodzica.

  Projektowanie aplikacji dla najmłodszych to dla nas cały czas ciekawe wyzwanie. Myślę, że każdy z nas wie, że dzieci są krytycznymi i bardzo szczerymi recenzentami, szczególnie jeśli coś nie jest dla nich interesujące. Stale rosnąca liczba instalacji aplikacji PeoPay KIDS udowadnia nam, że umiejętnie łączymy kwestie bezpieczeństwa i szerokiego wachlarza dostępnych w aplikacji usług z tym, żeby była ona ciekawa i atrakcyjna dla tej grupy wiekowej. A często rozwiązania, które wdrażamy specjalnie z myślą o naszych najmłodszych klientach np. personalizacja graficzna i możliwość wyboru tła, są wykorzystywane także w aplikacji PeoPay dla starszych użytkowników. – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

  Pakiet PeoPay KIDS jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z konta osobistego – Konto Przekorzystne, konta oszczędnościowego Mój Skarb, aplikacji PeoPay KIDS i karty debetowej Mastercard PeoPay KIDS. Pakiet można założyć dziecku bez wychodzenia z domu w Panelu rodzica dostępnym w aplikacji PeoPay lub Pekao24 lub w dowolnym oddziale banku.

  Nauka finansów w Banku Pekao S.A. jest bezpłatna dla dzieci. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie Konta Przekorzystnego bezwarunkowo aż do ukończenia 26 lat, wydanie i obsługę karty Mastercard PeoPay KIDS oraz wypłaty gotówki tą kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

  Promocje dla najmłodszych

  Bank Pekao przygotował atrakcyjne promocje. Pierwsza z nich – Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – pozwala zyskać 200 zł za otwarcie Pakietu PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe Mój Skarb, aplikacja mobilna PeoPay KIDS i karta Mastercard PeoPay KIDS. Warunkami koniecznymi do spełnienia jest zalogowanie się do aplikacji PeoPay KIDS i wykonanie min. 3 transakcji kartą Mastercard PeoPay KIDS lub BLIK do 31 lipca 2024 r. Pakiet w ramach promocji rodzice mogą założyć do 1 lipca br.

  Dodatkowo, po założeniu nowego konta oszczędnościowego Mój Skarb, dzieci mogą cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy do kwoty 5000 zł. Z tej promocji można skorzystać dla kont otwartych do 13 czerwca br.

  ŹródłoBank Pekao SA
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  - Reklama -

  Najnowsze

  T-Mobile Polska zdobył trzy nagrody w prestiżowych konkursach HR

  Jako T-Mobile Polska jesteśmy w gronie najlepszych pracodawców w naszym kraju. Zależy nam na naszych pracownikach, dlatego realizujemy różnorodne...