(Anty)nauczycielska reklama zniknie z TV

Zobacz również

Kontrowersyjny spot reklamowy z nauczycielką w roli głównej wycofała z emisji reklamująca swoje usługi telefonii komórkowej firma Polkomtel. Wycofanie reklamy jest efektem protestów części środowiska nauczycielskiego, które uważa, że reklama podważa ich prestiż.

- Reklama -

Reklama Simplusa przedstawiała wychowawczynię, prowadzącą kulturalną rozmowę telefoniczną, która w pewnym momencie przerywa ją i wrzeszczy na swoich podopiecznych. Następnie jakby nigdy nic wraca do spokojnej pogawędki przez telefon.

Operator tłumaczył, że w omawianym spocie posłużono się jedynie żartem sytuacyjnym, typowym dla reklamy i nie chciano nikogo obrazić. Jednak po gwałtownym sprzeciwie Związku Nauczycielstwa Polskiego, Polkomtel postanowił zakończyć kampanię reklamową z wykorzystaniem tego spotu przed planowanym terminem.

Operator wyraził przy okazji żal, iż „niektórzy przedstawiciele środowiska nauczycielskiego poczuli się urażeni i dotknięci w swej zawodowej dumie”.

0 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany
- Reklama -

Najnowsze

Apple przyspiesza rozwój aplikacji dzięki nowym architekturom systemów AI

Firma Apple zaprezentowała dziś nowe możliwości sztucznej inteligencji, rozszerzone funkcje zwiększające produktywność w programie Xcode oraz udoskonalone platformy, dzięki...