GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ulepszony Voice Search

Dodał: Wojciech Andryszek - opublikowano: 2010-12-16 12:41 - czytano: 14554 razy - komentowano: 8 razy
Ulepszony Voice SearchWydając aktualizację systemu Android, do wersji 2.2 Froyo, firma Google, producent systemu, aktualizowała również usługę Voice Search. Efektem tego jest możliwość zapamiętania przez urządzenie, sposobu w jaki mówi jego użytkownik. Uruchamiając usługę po raz pierwszy, można zapoznać się opcją, dzięki której możliwe jest spersonalizowanie sposobu korzystania z Voice Search, jak i samego telefonu.
REKLAMA
W konsekwencji, posiadacz urządzenia może wydać polecenie głosowe, bez konieczności manualnego wprowadzania danej funkcji.

Na swoim blogu, przedstawiciele Google zamieścili informację, że udało im się zbudować kilka modeli, wystarczających do obsługi szerokiej gamy indywidualnych cech użytkownika. Nie ma więc problemów wynikających z różnic płci, wieku, akcentu, tempa wymowy itp. Celem było stworzenie takiego modelu, który byłby najlepiej dostosowany do rozpoznawania głosu i uczenia się sposobu, w jaki użytkownik, będący unikalną jednostką, mówi.

Możliwości wynikające z obecnej wersji Voice Search, są na chwilę obecną, dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. By korzystać z Voice Search należy pobrać aplikację z Android Market i uruchomić ją na systemie Android, w wersji 2.2 lub wyższej.
Źródło: Pocket-Lint, Google
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 5.00
Nie trzeba się z czego dziwić ulepszony Voice search już rozpozna ponad milion polskich słów, więc dosyć dokładną aplikacją jest. Słyszałem że jest już nawet update tej funkcji na wersji androida 2.1 i nie tylko na Froyo :P "personalizowanie sposobu korzystania" jak to trzeba zrozumieć?! Chodzi mi o to, że co się zmieni w ustawieniach?!
2011-01-28 11:25
~r.doling
to jest Działania Głosowe aka Voice actions. Program rozpoznaje barwę Twego głosu, i potem sam możesz mu poddać polecenia głosowe. No, to jest to.
2011-01-28 14:26
~Zangetsu
no właśnie testuje, i nie wbudowano jeszcze w aplikację. ale pobrałem program i ja mogę stwierdzić, że przynajmniej z moim głosem działa bez problemu tak na 99%. Wszystko rozumie, wyrazy typu 'Kraków rozkład jazdy' albo 'Carrefour Galeria Krakowska', ale też poradzi sobie ze słowami typu 'chrząszcz' ale jakoś słowo 'mgła' nie za bardzo chce zrozumieć, a nie wiem, czemu. No i rzeczywiście nie można porównać do Google Translate, bo dwie różne aplikacje i wszystko.
2011-01-27 12:00
~Kurawia
to dziwne, że takie słowa typu chrząszcz, lub mgła nie chce zrozumieć, zaś czytałem że na konferencji przetestowali polską wersję wyszukiwania głosowego takimi słowami jak: kwas dezoksyrybonukleinowy czy stół z powyłamywanymi nogami...ja też zrobiłem swój test: bez problemu zrozumiał słowo:grzegorz brzęczyszczykiewicz:)
2011-01-31 12:02
krukbialy
ja myślę że od kiedy możliwe jest rozpoznawanie konkretnego głosu, aplikacja działa bardziej dokładna, niż przedtem...oprócz tego moim zdaniem nie można porównać do google translate. oczywiście nie działa absolutnie bez problemu, ale tego nie możemy jeszcze oczekiwać od tych aplikacji
2011-01-27 10:42
krukbialy
no tak mówi się, że google testuje różne dialekty, ludzie itd, więc myślę, że zrozumie, co mówi twój dziadek też. też pisało się gdzieś, że jest troszeczkę podobny do google translate, nie jest tak dokładny :/
2011-01-21 10:24
jostabeere
hej, tak, jak ja wiem, to już możemy korzystać z tej funkcji, choć ja nie za bardzo przepadam za takimi rzeczami dziwnymi : D ale jak chcesz spróbować, to lepiej pobierz z Android Marketu i zobaczysz . :)
2011-01-20 16:00
~Witek
a mogłaby ta aplikacja zrozumieć co mój dziadek mówi? bo czasem ja też ledwo czaję o co mu chodzi, bo jest góralem, takim prawdziwym : D ale wymiata i tak : > i kiedy będzą dostępne te nowe możliwości w Polsce?? Wiadomo już coś?
2011-01-19 15:40
~Kurawia
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: