GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG zdobywa certyfikat bezpieczeństwa oprogramowania open source

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-04-28 14:11 - czytano: 1094 razy - dodaj komentarz
LG zdobywa certyfikat bezpieczeństwa oprogramowania open sourceFirma LG Electronics – jako pierwsza w branży – została doceniona za system zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw oprogramowania, uzyskując certyfikat ISO/IEC DIS 18974. Międzynarodowa norma dla systemów zarządzania bezpieczeństwem oprogramowania open source (OSS) została opracowana przez projekt OpenChain organizacji Linux Foundation. Składający się z globalnej sieci firm projekt OpenChain jest dobrowolnym organem doradczym, którego celem jest budowanie zaufania w łańcuchu dostaw OSS.
REKLAMA
System zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw oprogramowania LG spełnia ponad trzydzieści wymagań określonych w projekcie OpenChain. Ustanawia między innymi wewnętrzne zasady związane z bezpieczeństwem OSS, okresową aktualizację zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie różnych narzędzi do testowania bezpieczeństwa oprogramowania.

Jako pierwszy światowy producent, który uzyskał certyfikat ISO/IEC DIS 18974, LG potwierdza swoje zaawansowane możliwości i zdecydowane dążenie do eliminacji luk w zabezpieczeniach w łańcuchu dostaw oprogramowania.

W ramach strategii modernizacji portfolio firma przyspiesza rozwój w obszarach niezwiązanych ze sprzętem elektronicznym, takich jak platformy, treści czy usługi. Wykorzystuje w tym celu skumulowane możliwości w zakresie oprogramowania i doświadczenie w różnych segmentach, w tym w zakresie urządzeń AGD, telewizorów, komponentów pojazdów elektrycznych i rozwiązań B2B. Poprzez zapewnienie globalnej konkurencyjności w zakresie bezpieczeństwa i stabilności łańcucha dostaw OSS LG chce jeszcze bardziej wzmocnić ogólną konkurencyjność firmy.

Z uwagi na duże uzależnienie nowoczesnego środowiska biznesowego od systemów oprogramowania nie można przecenić znaczenia bezpieczeństwa OSS. Według raportu Open Source Security and Risk Analysis z 2022 r., opublikowanego przez zajmującą się bezpieczeństwem globalną firmę Synopsys, około 81 procent OSS wykorzystywanego w tworzeniu oprogramowania ma luki w zabezpieczeniach.

Oprogramowanie open source jest rozpowszechniane wraz z kodem źródłowym, co czyni je publicznie dostępnym i umożliwia jego wykorzystanie, modyfikację oraz dystrybucję przez każdego w dowolnej chwili. Może to skrócić czas i koszty rozwoju oprogramowania. Jest to także korzystne pod względem popularyzacji ekosystemu, co prowadzi do jego szerokiego zastosowania w rozwoju usług i platform.

-W 2019 roku LG było pierwszą koreańską firmą, która spełniła wymagania normy ISO/IEC 5230 – międzynarodowego standardu zgodności dla licencji open source. W 2014 roku firma opracowała narzędzie do zarządzania OSS o nazwie „FOSSLight” (Free and Open Source Software Light), które od 2021 roku jest dostępne także dla zewnętrznych programistów, przyczyniając się do rewitalizacji globalnego ekosystemu OSS.

-LG będzie dalej zwiększać swoje możliwości w zakresie bezpieczeństwa produktów i usług poprzez ciągłą aktualizację systemu zarządzania bezpieczeństwem oprogramowania open source. - Park In-sung, szef Software Center w LG Electronics.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: