piątek, 29 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Projekty Huawei docenione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

    Zobacz również

    W jubileuszowej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” znalazło się aż 9 kampanii Huawei, których celem jest wspieranie społeczności lokalnych oraz grup wykluczonych i defaworyzowanych. Raport ten jest największym w Polsce przeglądem inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju.

    - Reklama -

    – Cieszy mnie, że działalność Huawei w zakresie zrównoważonego rozwoju nie przechodzi bez echa. Spośród zgłoszonych przez nas 9 kampanii CSR, w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za rok 2021 uwzględniono wszystkie. To ogromne wyróżnienie! W Huawei zaangażowanie społeczne stało się integralną częścią naszej działalności, ponieważ wierzymy, że przyczynianie się do poprawy sytuacji osób wykluczonych społecznie i znajdujących się w trudnej sytuacji może mieć pozytywny wpływ na całe społeczeństwo i podnieść jakość życia wszystkich ludzi. Będziemy kontynuować nasze działania w tym obszarze i dalej wspierać tych, którzy do tej pory mieli ograniczone możliwość rozwoju. – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska

    Wśród kampanii wyróżnionych w raporcie znalazły się:

    Huawei Summer School for Female Leadership in the Digital Age

    W ubiegłym roku Huawei zorganizował pierwszą edycję Huawei Summer School for Female Leadership in the Digital Age – ogólnoeuropejskiego programu dla młodych liderek. W jego ramach 27 wybitnie uzdolnionych młodych kobiet, po jednej z każdego z 27 krajów Unii Europejskiej, zgłębiło tajniki kodowania, cyberbezpieczeństwa oraz budowania kompetencji przywódczych w trakcie tygodniowego kursu w Lizbonie. Uczestniczki miały okazję poznać wybitne działaczki społeczne, europarlamentarzystki i badaczki, które podzieliły się z nimi wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami na przyszłość, pomagając rozwinąć skrzydła i poznać możliwości rozwoju kariery w branży nowych technologii.

    Nagroda za „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” w ramach konkursu Bizneswoman Roku

    W XII edycji konkursu Bizneswoman Roku Huawei miał zaszczyt docenić najbardziej przedsiębiorcze polskie kobiety, których inspirujące historie mogą z powodzeniem stawać się tzw. role models. Dodatkowo, firma nagrodziła najlepszy projekt, który wiąże się z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu. Tworząc nową kategorię, Huawei pragnie podwójnie wesprzeć walkę z wykluczeniami. Z jednej strony promując najlepsze wzorce, by inspirować młode pokolenie kobiet – przyszłych liderek do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej – nagradzac projekty na rzecz walki z wykluczeniem cyfrowym, które dotyka cały szereg grup społecznych, w tym także i kobiety. Przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju wykluczeniom przy wsparciu najnowszych technologii od lat wpisuje się w działalność Huawei.

    8. polska edycja programu Huawei Seeds For The Future

    W 2021 roku firma Huawei po raz ósmy przeprowadziła polską edycję programu Seeds For The Future, skierowanego do najbardziej utalentowanych studentek i studentów polskich uczelni. Celem flagowego programu edukacyjnego jest inspirowanie młodych liderów i liderek do kreowania przyszłości poprzez pogłębianie ich wiedzy na temat branży ICT i najnowszych technologii dzięki interaktywnym materiałom i wykładom prowadzonym przez światowych ekspertów. Ważnym elementem, wprowadzonym do Seeds For The Future po raz pierwszy w ubiegłym roku, był konkurs Tech4Good, podczas którego uczestnicy pracowali w międzynarodowej grupie nad wykorzystaniem technologii do rozwiązywania ważnych globalnych wyzwań. W ramach Tech4Good powstał polski projekt inteligentnego ostrzegania kierowców o możliwości pojawienia się zwierząt na drodze – Sensideer.

    Współpraca Huawei z Fundacją Perspektywy na rzecz edukacji technologicznej kobiet

    Huawei współdziałał z Fundacją Edukacyjną ,,Perspektywy” na rzecz wyrównania dostępu i udziału w edukacji technologicznej kobiet. Huawei wspierał takie projekty jak „Women in Tech Days”, „Women in Tech Summit”, „Dziewczyny na Politechniki” czy „Dziewczyny do ścisłych!”. Huawei został także partnerem organizowanego w 2021 roku dnia otwartego w ramach inicjatywy ,,Dziewczyny na Politechniki”, podczas którego licealistki i uczennice techników miały okazje zapoznać się z ofertami kierunków technicznych, inżynieryjnych i ścisłych. Firma współorganizowała także między innymi konferencję „Women In Tech Days 2021” oraz Kobiece Targi Kariery w TECH&IT.

    Współpraca Huawei z Fundacją Twarze depresji

    Huawei razem z Fundacją Twarze Depresji umożliwił korzystanie z bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dzieciom, młodzieży i młodym dorosłym – dzięki tej współpracy miało miejsce aż 188 sesji terapeutycznych online. Inicjatywa miała na celu ułatwienie dostępu do takiej pomocy osobom, które nie mają środków na konsultacje psychologiczne lub mieszkają daleko od najbliższego gabinetu. Projekt powstał w odpowiedzi na wzrost liczby zachorowań na depresję w tej grupie wiekowej.

    Partnerstwo Huawei z Olimpiadami Specjalnymi

    Po raz trzeci firma została Sponsorem Głównym Olimpiad Specjalnych, czyli wydarzenia promującego obecność osób niepełnosprawnych w sporcie, walkę ze stereotypami oraz integrację społeczną. Huawei partnerował kampanii społecznej ,,Grajmy Razem”, wspierając treningi zawodników oraz same zawody w wielu dyscyplinach pod szyldem #GrajmyRazem.

    Partnerstwo Technologiczne Huawei z Muzeum Narodowym w Warszawie

    Wspólna inicjatywa Huawei i Muzeum Narodowego w Warszawie zaowocowała unowocześnieniem systemu teleinformatycznego tej placówki. Z pomocą Huawei cyfrowe zasoby MNW stały się łatwe w użyciu oraz bardziej dostępne. Firma zapewniła także szybki, darmowy internet w Muzeum.

    Współpraca Huawei z polskimi uczelniami w ramach ICT Academy i konkursu ICT Competition

    W ramach tego projektu Huawei pomaga polskim uczelniom rozwinąć ich laboratoria badawcze, a także proponuje certyfikowane kursy zarówno dla studentów, jak i dla naukowców. Zaangażowane uczelnie to aktualnie Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Akadamia Leona Koźmińskiego oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Dotychczas udało się przeszkolić prawie 200 studentów z polskich uczelni, z których certyfikat otrzymało 87 osób. Częścią ICT Academy jest również konkurs ICT Competition, dzięki któremu studenci są przygotowywani do rozpoczęcia kariery w branży ICT a ich wiedza i umiejętności są poszerzane w zgodzie ze światowymi standardami.

    Huawei Startup Challenge 2 – #TechForBetterPlanet

    Huawei wraz ze Startup Academy w kolejnej edycji Startup Challenge ponownie wspiera młode polskie biznesy, które swoimi nowatorskimi technologiami starają się prężnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku tematem przewodnim stała się aktywność na korzyść naszej planety i ku polepszeniu sytuacji klimatycznej. Huawei nagradza nagrodami pienięznymi najlepsze strategie projektowane w duchu CSR, co pozwoli na to, by w przyszłości wdrażać te plany w rzeczywistość. Wśród 10 wyróżnionych startupów znalazły się te ograniczające użycie plastiku, projektujące ekologiczne systemy chłodnicze i wiele innych.

    #Raport2021

    Premiera publikacji odbyła się 25 maja podczas 9. Targów CSR – największego w Polsce cyklicznego wydarzenia poświęconego odpowiedzialności biznesu. 

    ŹródłoHuawei

    1 KOMENTARZ

    guest
    1
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    ~Bartek

    Dziękuję
    Dziękuję za bardzo dobry artykuł!
    https://mediab rand.com.pl

    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...