GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

realme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-12-20 13:53 - czytano: 245 razy - dodaj komentarz
realme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowcarealme, najszybciej rozwijająca się marka mobilna na świecie, oficjalnie zaprezentowało dzisiaj trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne dla serii realme GT 2. Model GT 2 Pro, a więc pierwszy flagowiec realme należący do klasy premium, zostanie wyposażony m.in. w obudowę wykonaną z bio-polimeru, ultraszerokokątny aparat 150° oraz zupełnie nowy system komunikacji. Pierwszy na świecie bio-polimer o mistrzowskim wzornictwie. realme GT 2 Pro wyróżnia się minimalistycznym, zorientowanym na zrównoważony rozwój designem.
REKLAMA
Stworzony przez słynnego japońskiego projektanta Naoto Fukasawę styl, nazwany Paper Tech Master Design, to pierwszy na świecie przykład zastosowania w smartfonie materiału pochodzenia biologicznego.

Obudowa smartfona realme GT 2 Pro została wykonana z bio-polimeru firmy SABIC, który stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla surowców kopalnych przyczyniających się do globalnego ocieplenia. Surowiec uzyskał międzynarodowy certyfikat ISCC (International Sustainability and Carbon Certification), a także spełnia normy środowiskowe: REACH, RoHS czy EPEAT. Konstrukcja realme GT 2 Pro pozwoliła zredukować całkowity udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do zaledwie 0,3%.

Ultraszerokokątny aparat 150° z trybem rybiego oka
Ultraszerokokątne obiektywy są często wykorzystywane w fotografii pejzażu oraz architektury, ponieważ umożliwiają uchwycenie na jednym zdjęciu znacznie szerszej perspektywy. realme GT 2 Pro jako pierwszy smartfon na rynku zaoferuje pole widzenia wynoszące 150°. W stosunku do modułu głównego aparatu (84°) to aż o 278% szersza perspektywa na jednej fotografii.

realme opracowało również dedykowany dla tego nowego obiektywu tryb rybiego oka (fisheye). Pozwala on uzyskać imponującą perspektywę kuli i wyjątkową głębię ostrości w połączeniu z szerokim polem widzenia.

Komunikacja na miarę XXI wieku i 360° NFC
W realme GT 2 Pro wykorzystany został system Antenna Array Matrix oferujący aż trzy technologiczne innowacje: przełączanie pomiędzy antenami w trybie HyperSmart, wbudowany wzmacniacz sygnału Wi-Fi oraz NFC o pokryciu 360°.

Autorska technologia HyperSmart została zaprojektowana przez realme z wykorzystaniem aż 12 dookólnych anten sieci komórkowej. Dzięki temu smartfon GT 2 Pro jest w stanie inteligentnie oceniać siłę sygnału i dynamicznie wybierać tą, która w danym momencie gwarantuje najlepszą jakość łączności – również w paśmie 5G.

Komunikację z otoczeniem poprawia również wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi zbudowany wokół nowej, symetrycznej anteny. Testy przeprowadzone przez realme pokazały, że to rozwiązanie poprawia stabilność sygnału o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcją anteny Wi-Fi.
realme GT 2 Pro integruje również dwie górne anteny komórkowe z modułem NFC. W efekcie obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość na jaką smartfon oferuje komunikację NFC wzrosła o 20%. Cała górna część realme GT 2 Pro – włączając w to front urządzenia – wykrywa sygnał NFC z każdego kierunku. Dzięki temu płatności zbliżeniowe mogą być jeszcze łatwiejsze, a parowanie akcesoriów ze smartfonem będzie szybsze i bardziej niezawodne.
Źródło: realme
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: