GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Transformacja zgodna z wymogami regulatora

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-06-16 14:37 - czytano: 304 razy - dodaj komentarz
Transformacja zgodna z wymogami regulatoraProService Finteco, firma działająca na rynku funduszy inwestycyjnych, wdrożyła rozwiązania Microsoft Azure z zakresu bezpieczeństwa oraz Microsoft 365 do pracy zdalnej i zespołowej. Transformacja technologiczna Agenta Transferowego została przeprowadzona zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego, zapewniając najwyższy z możliwych stopień poufności, integralności i dostępności przetwarzanych danych.
REKLAMA
Jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania?
Mieszkańcy budynków wielorodzinnych często wychodzą z założenia, że złodziej nie zaryzykuje próby włamania się do ich mieszkania, ponieważ odstraszy go możliwość zauważenia przez sąsiadów na klatce. W rzeczywistości padają ofiarą sprawców tak samo często, jak właściciele domów jednorodzinnych. Jakie są więc metody włamywaczy i jak możemy się przed nimi zabezpieczyć?

Technologia ma dla nas kluczowe znaczenie. Po pierwsze dostarczamy ją naszym klientom, a miliardy środków w funduszach inwestycyjnych w Polsce i za granicą jest obsługiwanych na naszych własnych systemach. Po drugie technologia wspiera naszą cyfrową transformację i strategiczne cele biznesowe. Takim przykładowym projektem jest wdrożenie nowoczesnych narzędzi chmurowych Microsoft 365 i Microsoft Azure w ramach naszej cyfrowej transformacji” – powiedział Adam Kępa, członek zarządu i CTO w Grupie ProService Finteco.

Istotnym aspektem transformacji ProService Finteco było spełnienie wymogów, jakie postawił przed sektorem usług finansowych zeszłoroczny komunikat Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Stworzył on ramy dla wdrożenia chmury publicznej lub hybrydowej przez podmioty nadzorowane, jednocześnie podkreślając konieczność przyjęcia holistycznego podejścia do transformacji, które uwzględnia kwestie regulacyjne i prawne oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

- W ubiegłym roku urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował wytyczne w zakresie wdrożenia chmury w instytucjach finansowych. Nasze wdrożenia oparliśmy w całości na tych wytycznych, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo danych– powiedziała Monika Piątkowska, inspektor nadzoru, dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka i Audytu Wewnętrznego w Grupie ProService Finteco.

Wraz z przejściem na Office 365 ProService Finteco wdrożył cały zestaw narzędzi zabezpieczeń, w tym Conditional Access czy Identity Protection. Dzięki temu firma może przechowywać swoje dane finansowe w chmurze bez obaw o ich bezpieczeństwo. Co więcej, rozwiązania Microsoft Azure w obszarze bezpieczeństwa pozwoliły firmie zaoszczędzić około 40% budżetu IT w tym roku.

- Zyskaliśmy więcej: wydajniejsze systemy, większe bezpieczeństwo w zakresie przetwarzania danych, możliwość pracy zespołowej, co w kontekście planów rozwojowych ma dla nas ogromne znaczenie – dodał Adam Kępa.

Natomiast dostępne w Microsoft 365 funkcje, takie jak wideo spotkania, czaty oraz współdzielenie dokumentów zapewniły pracownikom pełen komfort w okresie pracy zdalnej oraz możliwość utrzymania kontaktu z klientami, zachowując ciągłość działania organizacji.

- Pozytywnie zaskoczyła nas łatwość wdrożenia narzędzi zabezpieczeń, które oferują naprawdę duże możliwości identyfikacji i oceny zagrożeń. Po przejściu na pracę zdalną bardzo przydał nam się na Microsoft Teams. Pozwolił on na bezpośrednią komunikację z kolegami, przełożonymi, organizację spotkań i współpracę na plikach – podsumował Artur Fajok, dyrektor ds. eksploatacji i serwisu systemów w Grupie ProService Finteco.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: