GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Dostawca chmury Scaleway udostępnia Block Storage w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-12-28 14:22 - czytano: 393 razy - dodaj komentarz
Dostawca chmury Scaleway udostępnia Block Storage w PolsceScaleway, dynamicznie rozwijający się europejski dostawca usług chmury publicznej, poszerza swoją ofertę dostępną w warszawskim centrum danych (pl-waw-1), by wspierać rosnący popyt w Europie Środkowej i Wschodniej. Dostępność Block Storage w warszawskim centrum oznacza nową jakość dla użytkowników w regionie, chcących hostować aplikacje wrażliwe na opóźnienia, a także korzystać z wysokiej redundancji.
REKLAMA
Od momentu uruchomienia pl-waw-1 w Warszawie we wrześniu br., wraz z instancjami i rozwiązaniami do przechowywania danych niestrukturalnych (object storage), firma Scaleway stale pracuje nad tym, by móc dostarczać wszystkie standardowe usługi swojego ekosystemu chmury publicznej użytkownikom z  regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Block Storage jest obecnie dostępny wraz z systemami zarządzania bazami danych, rejestrem kontenerów i load balancerem w Warszawie. Kubernetes Kapsule - usługa, która pozwala na uruchamianie aplikacji kontenerowych w środowisku Kubernetes, bardzo popularna wśród deweloperów, będzie kolejnym produktem, który Scaleway wprowadzi w tym regionie.

Block Storage - idealna odpowiedź na potrzebę ultrabezpiecznego przechowywania dużych ilości danych
Firmy, organizacje i startupy wymagają wysoce wydajnych i niezawodnych rozwiązań dla swoich krytycznych projektów z zakresu Big Data i Data Analytics oraz dla swoich aplikacji, bardzo wymagających pod względem pamięci masowej i IOPS2. Dlatego Scaleway wybrała pełne dyski SSD, które gwarantują 5000 operacji IOPS i elastyczne wolumeny. W ten sposób, w dowolnym momencie, przestrzeń dyskowa przydzielona instancji może być hotswapowana poprzez zmianę rozmiaru lub dodanie nowych wolumenów Block Storage - wirtualna instancja może dołączyć do 15 wolumenów o maksymalnej wielkości 10TB. Block Storage jest również wyposażony w SLA na poziomie 99,99% - dane są trzykrotnie replikowane w celu zapewnienia integralności. Wolumeny te są dzięki temu dostępne i pozostają takie w każdych okolicznościach.

Block Storage oferowany jest w prostym modelu cenowym, już za 0,08 EUR bez VAT-u za GB miesięcznie - to najlepszy na rynku stosunek ceny do wydajności. Z punktu widzenia użytkownika, utworzenie pamięci masowej typu Block Storage zajmuje tylko kilka sekund z poziomu konsoli Scaleway, CLI lub przy użyciu narzędzia DevOps, np. Terraform.

Kompletna europejska alternatywa... która ma sens
Scaleway umożliwia swoim klientom kontrolowanie ich infrastruktury, platform i danych. Jest suwerennym dostawcą, stawiającym na otwartość i przejrzystość. W pl-waw-1, podobnie jak w innych strefach dostępności, Scaleway oferuje kompatybilne i oparte na standardach produkty, które umożliwiają klientom budowanie architektur wielochmurowych z wykorzystaniem standardowych technologii.

Wzmacniając swoją ofertę na polskim rynku przed innymi dominującymi dostawcami chmury, Scaleway staje się jedynym dostawcą w regionie, który oferuje deweloperom i klientom korporacyjnym zestaw produktów zgodnych z RODO, niezawodnych, innowacyjnych, elastycznych i przystępnych cenowo w ramach chmury publicznej.
Źródło: Scaleway
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: