GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Lenovo oferuje rozwiązania Business Intelligence

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-07-02 15:00 - czytano: 209 razy - dodaj komentarz
Lenovo oferuje rozwiązania Business IntelligenceDział Lenovo Data Center Group (DCG) zapowiedział dwa nowe, wszechstronne rozwiązania ułatwiające klientom zarządzanie danymi. Serwery ThinkSystem SR860 V2 i SR850 V2 działają z procesorami Intel Xeon Scalable 3. generacji i oferują udoskonaloną obsługę dla systemów SAP HANA z wykorzystaniem pamięci nieulotnej Intel Optane serii 200. Firma zapowiada też nowe usługi wdrożeń zdalnych dla użytkowników systemów pamięci masowej ThinkSystem DM7100.
REKLAMA
Nowości  zbiegły się w czasie z przyznaniem Lenovo 1. miejsca pod względem niezawodności serwerów. Wyróżnienie zostało przyznane już siódmy rok z rzędu.

Nowe serwery ułatwiają klientom zarządzanie skomplikowanymi zbiorami danych, pomagając w dostarczaniu praktycznej wiedzy biznesowej, pozyskiwanej przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) i analityki danych, a także maksymalizowanie wyników w połączeniu z takimi aplikacjami biznesowymi jak SAP HANA.

Firmy z wielu branż muszą mierzyć się z wyzwaniami, polegającymi na analizie coraz większych ilości danych, utrzymaniu szybkości transakcji oraz procesowaniu różnego typu zbieranych oraz przechowywanych informacji. Bez odpowiednich zdolności i narzędzi w tym zakresie pozyskiwanie cennej wiedzy na temat klientów oraz ich działalności jest znacznie utrudnione. Różnorodność danych wymagających analizy, klasyfikacji i szybszego wykorzystania do celów biznesowych spowalnia też ich przetwarzanie. Wiedza czerpana z danych ma też ograniczoną czasowo przydatność, dlatego im szybciej systemy rozpoczynają przetwarzanie informacji, tym większą mogą one mieć wartość oraz przydatność w biznesie.

Aby pomóc klientom w przyspieszeniu i usprawnieniu przetwarzania dużych ilości danych, nowe serwery Lenovo ThinkSystem SR860 V2 i SR850 V2 zostały wyposażone w najnowsze technologie procesorowe i pamięć operacyjną wysokiej klasy oraz dwukrotnie pojemniejszą pamięć masową NVMe1. Serwery te, w połączeniu z macierzą Lenovo DM7100 i rozwiązaniami do Business Intelligence SAP, pod różnymi względami odgrywają ważną rolę w przezwyciężaniu wyzwań związanych z danymi.

ThinkSystem SR860 V2 i SR850 V2
 • Serwery z nowymi procesorami Intel Xeon Scalable 3. generacji umożliwiają szybsze pozyskiwanie danych, co pomaga uporać się z rosnącą ilością informacji przychodzących do centrum danych. Te nowe procesory są wyposażone w funkcje wspomagające sztuczną inteligencję, takie jak Intel Deep Learning Boost z formatem liczb bfloat16 i zostały opracowane specjalnie do szybszego generowania wniosków z danych.
    Serwery te zawierają także funkcje nowej generacji, takie jak:
 • pamięć masowa zwiększona z 24 do 48 dysków 2,5”. Dzięki temu dane można wykorzystywać szybciej zwiększając przy tym wydajność aplikacji, intensywnie ich używających, takich jak duże bazy danych;
 • obsługa kart graficznych w serwerze ThinkSystem SR860 V2 (czterech o podwójnej szerokości i mocy 300 W lub ośmiu o pojedynczej szerokości), która doskonale zaspokaja potrzeby związane z AI, wdrożeniami VDI oraz analityką danych;
 • nowe konfiguracje z wieloma kartami graficznymi w SR860 V2 do obsługi zadań sztucznej inteligencji nowej generacji i pozyskiwania nowej wiedzy z nieustrukturyzowanych zbiorów danych;
 • pamięć trwała Intel Optane serii 200 do obsługi SAP HANA — zapewnia przodującą wydajność w bazach danych i analityce, a także rozbudowaną pamięć operacyjną i masową. W połączeniu z rozwiązaniem pamięci masowej ThinkSystem serii DM7100 klienci zyskują platformę do przetwarzania i analiz danych biznesowych na potrzeby bazy danych i aplikacji biznesowych SAP;
 • łącząc te systemy z przełącznikami Fiber Channel Lenovo DB, klienci mogą stworzyć infrastrukturę opartą całkowicie o technologię NVMe, które zapewnia większą przepustowość i nawet o 50 proc. mniejsze opóźnienia.
ThinkSystem DM7100
 • Oprogramowanie zawiera funkcje obsługi warstw danych w chmurze do celów bezpiecznego i wydajnego zarządzania danymi zarówno w chmurach publicznych jak i prywatnych. Funkcje chmurowe zwiększają możliwości Klientów w zakresie tworzenia kopii zapasowych i wysokiej dostępności do celów zastosowań analitycznych.
 •  Możliwość skalowania rozwiązania (w pionie) do 21 PB użytecznej pamięci masowej lub w poziomie do 264 PB chroni inwestycję klienta i umożliwia bezproblemową rozbudowę w przyszłości.
 • Nowa opcja zdalnego wdrożenia umożliwia o 80 proc.2 szybsze wdrożenie w porównaniu z wdrożeniami na miejscu, zmniejsza komplikacje i zagrożenia przestojami oraz przyspiesza odnoszenie korzyści z inwestycji. Klienci mogą skorzystać z pomocy konsultantów technicznych Lenovo w konfiguracji i zdalnym wdrożeniu rozwiązania, odpowiednio dobranego do swoich indywidualnych wymagań.
 • Lenovo Intelligent Insights oraz SAP Data Intelligence ułatwiają radzenie sobie ze zwiększającym się zróżnicowaniem zbieranych danych. Umożliwiają wykorzystywanie danych ustrukturyzowanych jak i nieustrukturyzowanych pochodzących z różnych źródeł, takich jak magazyny danych w chmurze, jeziora danych, urządzenia inteligentne, czujniki i inne urządzenia IoT w celu uzyskania lepszej wiedzy biznesowej.
 • Klienci mają do dyspozycji pomoc techniczną Lenovo Premier Support, która dba o wysoki poziom obsługi, szybszą reakcję oraz bezawaryjność rozwiązań.
- Nieustanne zmiany w zakresie przetwarzania informacji oraz rosnące potrzeby klientów wymagają szybszych i skuteczniejszych rozwiązań, zmieniających dane w wiedzę, zwiększając możliwości firm — powiedział Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i infrastruktury zdefiniowanej programowo w Data Center Group. - Nasze nowe serwery ThinkSystem usprawniają działanie aplikacji o znaczeniu krytycznym, takich jak SAP HANA oraz przyspieszają aplikacje nowej generacji, takie jak AI, analityka i uczenie maszynowe. Oferują tym samym niezbędną wydajność i niezawodność wszystkim centrom danych oraz zapewniają maksymalną wartość biznesową klientom.

Zaprezentowane rozwiązania Lenovo ThinkSystem zostaną dodane do przodującej w branży oferty zoptymalizowanych oraz zweryfikowanych rozwiązań w ramach programu Intel Select Solutions. Dołączą tym samym do rozwiązań Lenovo ThinkSystem SR650 i SR630. Wszystkie produkty są chronione przez zabezpieczenia Lenovo ThinkShield.
Źródło: Lenovo
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: