GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wirtualne data center od Netii na bazie platformy VMware

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-03-04 15:11 - czytano: 336 razy - dodaj komentarz
Wirtualne data center od Netii na bazie platformy VMwareNetia rozbudowuje swoją usługę chmurową (Netia Compute) o nową platformę do zarządzania wirtualnym data center, opartą o rozwiązania wiodącego globalnego dostawcy - VMware. Jest to kolejna tegoroczna inicjatywa – po zakupie od RASP obiektu data center w Krakowie – która ma na celu zwiększenie udziału Grupy Netia w obszarze outsourcingu infrastruktury IT.
REKLAMA
- Z raportu firmy Audytel, na temat polskiego rynku data center wynika, że – uwzględniając łącznie obiekty Grupy Cyfrowy Polsat i Netii – nasza Grupa jest liderem pod względem powierzchni kolokacyjnej. Aby ułatwić klientom budowę rozwiązań chmurowych na bazie tej bogatej infrastruktury i usług, poszerzyliśmy ofertę o narzędzia VMware. – powiedział Adam Kowalczyk, Starzy Kierownik Produktu w Netii.

W obiektach kolokacyjnych Netia świadczy szereg usług: od dzierżawy powierzchni, poprzez serwery dedykowane (współpraca z Dell EMC), po rozwiązania chmurowe oraz usługi z zakresu bezpieczeństwa. W chmurze Netii działa między innymi sklep internetowy Super-Pharm (więcej informacji pod tym linkiem).

Obecna rozbudowa usługi chmurowej Netia Compute o narzędzia VMware, pozwala klientom m.in. na zarządzanie swoim Wirtualnym Data Center poprzez vCloud Director, który jest połączony z wirtualizacją sieci VMware NSX oraz definiowanym programowo storage’m - VMware vSAN.

Platforma VMware będzie systematycznie rozwijana o kolejne usługi PaaS i multicloud.
Przy budowie nowej platformy postawiono przede wszystkim na ponadprzeciętną wydajności i bezpieczeństwo. Z tych powodów środowisko sprzętowe usługi, to hiperkonwergentna infrastruktura HCI, zbudowana na architekturze referencyjnej od Dell EMC. Wysokodostępna platforma jest całodobowo monitorowana, a inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy Klientów. Całość uzupełnia bogata oferta usług telekomunikacyjnych Netii, które odgrywają kluczową rolę przy budowie środowisk hybrydowych.

- Chmura VMware Netii, to przede wszystkim wydajność, co podkreślają wszyscy klienci, którzy mieli już okazję testować nową platformę. Uważam, że kierowanie się jakością przy doborze technologii i profesjonalne wsparcie własnych inżynierów, może być przewagą konkurencyjną usług świadczonych w polskich centrach danych. Dbamy również, aby prosty model rozliczeniowy, który przyjęliśmy, wspierał oczekiwania szefów IT, poszukujących oszczędności w tym obszarze. – powiedział Adam Kowalczyk.
Źródło: Netia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: