GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Clouds on Mars wykorzystuje AI do prognozy smogu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-03-03 15:00 - czytano: 291 razy - dodaj komentarz
Clouds on Mars wykorzystuje AI do prognozy smoguSztuczna inteligencja ma bez wątpienia ogromny potencjał, który można wykorzystać do zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Odpowiednio wyuczone algorytmy pomogą w zrozumieniu zmian klimatycznych czy przewidywaniu katastrof naturalnych oraz zadbają o zagrożone gatunki zwierząt i ich otoczenie. Teraz AI będzie również raportować i przewidywać poziom zanieczyszczenia w dwóch największych polskich miastach dotkniętych problemem smogu – Warszawie i Krakowie.
REKLAMA
AI for Earth to realizowany w ramach globalnej inicjatywy AI for Good program Microsoft, który skupiony jest na użyciu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego w celu poprawy warunków życia na Ziemi oraz utrzymania środowiska w jak najlepszym stanie przez możliwie jak najdłuższy czas.

Clouds on Mars
Dzięki udziałowi w programie, zespół składający się z trzech naszych pracowników – Cuc Marcinczyk, Marcina Prokopa oraz Michała Dębskiego w niespełna dwa miesiące opracował kompleksowy raport zanieczyszczenia powietrza i smogu, który został przedstawiony władzom miasta stołecznego Warszawy. Przygotowany dashboard Power BI wykorzystuje AI i uczenie maszynowe, a warstwa techniczna i data science zostały przygotowane w środowisku Microsoft Azure.

- Raport smogowy to przede wszystkim nasze autorskie modele uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, które potrafią prognozować zanieczyszczenie powietrza nawet na 5 dni do przodu. Obecnie potrafimy wykorzystać różnorodne dane meteorologiczne, takie jak np. wartości temperatur, wysokość opadu, czy prędkość wiatru, a także dane historyczne dotyczące jakości powietrza w Polsce, np. wartości pierwiastków takich jak NO2, O3, SO2, CO oraz PM10 i PM2.5 – mówi Wojciech Bąk, prezes Clouds on Mars. - Kolejne prace wydłużą okres, na jaki będziemy w stanie dokonywać trafnych prognoz – dodaje.

To już nie pierwsza analiza zmian klimatycznych w wykonaniu Clouds on Mars, a nasze zaangażowanie w sprawy środowiska i pełna świadomość sytuacji globalnej zdecydowały o natychmiastowym dołączeniu do programu Carbon Negative, w ramach którego firma Microsoft ogłosiła, że do 2030 usunie ze środowiska naturalnego wytworzony przez nią ślad węglowy. Po przeanalizowaniu naszej emisji dwutlenku węgla, przewidujemy że jeszcze w 2020 uda nam się być nie tylko Carbon Negative, ale także usuniemy cały nasz ślad węglowy do końca 2021. Prognoza ta została oparta o kampanię zakładającą szereg działań zmniejszających i niwelujących emisję CO2, w które Clouds on Mars będzie angażować również swoich pracowników, partnerów i klientów. Zaplanowane aktywności to m.in. minimum paper office, zalesianie terenu czy transformacja siedziby w ekologiczne biuro, nie tylko oszczędzające energię, ale także inne zasoby. Ważnym elementem kampanii Mars for Earth jest także edukacja otoczenia biznesowego firmy. Postępy będą raportowane za pomocą strony w sieci Linkedin, a każdy wpis oznaczony będzie #MarsforEarth.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: