GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

SECURE – specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z całego świata na konferencji w Warszawie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-10-23 15:23 - czytano: 543 razy - dodaj komentarz
SECURE – specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z całego świata na konferencji w WarszawieSieć 5G, sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo usług kluczowych dla ludności – o współczesnych wyzwaniach w cyberbezpieczeństwie przez dwa dni debatują eksperci z całego świata. To okazja, aby spojrzeć na ochronę sieci i ich użytkowników od strony technicznej, operacyjnej, ale też… językowej - jednym z prelegentów tegorocznej edycji konferencji SECURE był polonista prof. Jerzy Bralczyk.
REKLAMA
SECURE 2019, odbywający się w dniach 22-23 października, to już 23. edycja najstarszej w Polsce i najbardziej prestiżowej międzynarodowej konferencji na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego. Tegoroczną edycję konferencji otworzył minister cyfryzacji Marek Zagórski. W trakcie dwudniowych obrad swoje referaty prezentuje 53 prelegentów, z których większość to doświadczeniu praktycy, na co dzień pracujący w wiodących firmach i instytucjach z branży.
 
- Współczesne zagrożenia w internecie stanowią na tyle złożone wyzwanie, a ich krajobraz zmienia się w takim tempie, że żadna firma ani instytucja analityczna nie jest w stanie samodzielnie stawić im czoła. Konferencja SECURE od lat jest wyjątkowym miejscem, gdzie gromadzą się wiedza i umiejętności ekspertów z całego świata. Ludzie o różnorodnych zainteresowaniach i specjalnościach mogą skonfrontować swoje doświadczenia i zyskać fachowe i praktyczne wsparcie w swojej codziennej pracy – mówi Przemysław Jaroszewski Kierownik Działu CERT Polska w Państwowym Instytucie Badawczym NASK.
 
Wśród tematów tegorocznej edycji SECURE są zagrożenia, związane z rozwojem narzędzi, zawierających elementy uczenia maszynowego. Automatyczne metody przeprowadzania ataków już teraz korzystają z uczących się algorytmów i można przypuszczać, że trend ten będzie się nasilał. Jednocześnie eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa pracują nad sposobami wykorzystania uczenia maszynowego w przeciwdziałaniu zagrożeniom – np. do analizy malware’u lub monitorowania ruchu sieciowego. Równie aktualnym tematem jest rozwój tzw. internetu rzeczy, czyli wzrost liczby urządzeń, sterowanych i wymieniających dane przez internet. Są to coraz częściej codzienne domowe sprzęty, takie jak lodówki, pralki a nawet dziecięce zabawki. Z tym wiążą się wyzwania dla ochrony prywatności użytkowników, ale nie tylko. Urządzenia IoT (internet of things), jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą służyć do nieuprawnionego zdobywania wartościowych danych lub zostać przejęte przez przestępców i wykorzystane do przeprowadzenia ataku, np. DDoS, czyli przeciążenia serwisu przez zbyt dużą liczbę jednoczesnych prób połączenia. Od mniej typowej strony na zagrożenia cyfrowe pomagał uczestnikom konferencji spojrzeć polonista i językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, który opowiadał o paradoksalnym źródłosłowie wyrazu „bezpieczeństwo” oraz o tym, jak internet wpływa na posługiwanie się językiem i jak odczytujemy informacje znalezione w sieci.
 
Wśród prelegentów są specjaliści z Polski i z zagranicy: Michał Bentkowski (Securitum), Adam Lange (Standard Chartered Bank), Agnieszka Wachowska, Xawery Konarski (Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy), Tony Gee (Pen Test Partners), Morton Swimmer (Trend Micro), Mike Malsch (FBI). Program tegorocznej konferencji został ułożony w taki sposób, by
każdy znalazł interesujące dla siebie tematy z obszarów technicznych, prawnych lub organizacyjnych. W trakcie SECURE odbyła się również debata zatytułowana „Certyfikacja w cyberbezpieczeństwie”, poświęcona nowym rozwiązaniom Unii Europejskiej, mającym wspomóc klientów w wyborze usług i produktów, zapewniających możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 
Konferencja jest też okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, roboczych i naukowych. W SECURE uczestniczy zwykle ok. 500 specjalistów z branży bezpieczeństwa IT z całego świata. 
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: