GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wikipedia i World of Warcraft atakowane przez ataki DDoS

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-09-10 15:19 - czytano: 258 razy - dodaj komentarz
Wikipedia i World of Warcraft atakowane przez ataki DDoSWyobraź sobie świat bez Wikipedii. Czy pamiętasz, jak to było, gdy musiałeś użyć swojej pamięci, aby przypomnieć sobie kolejność filmów o Jamesie Bondzie, zgadnąć, ile lat ma Tina Turner, lub spróbować z całą pewnością powiedzieć, z jakim krajem Francja ma najdłuższą granicę lądową? Teraz wielu z nas nie uważa, że ​​gromadzenie ogólnej wiedzy jest tak istotne, ponieważ Wikipedia jest zawsze na wyciągnięcie ręki, aby powiedzieć nam, w którym roku Queen wydała Bohemian Rhapsody.
REKLAMA
Możesz więc sobie wyobrazić ból, który został spowodowany przez kody do quizów w pubach i studentów piszących eseje w ten weekend, gdy encyklopedia internetowa Wikipedia, jedna z najpopularniejszych stron internetowych na świecie, została dotknięta rozproszonym atakiem typu „odmowa usługi”.
Według Fundacji Wikimedia, organizacji non-profit działającej za Wikipedią, witryna została zaatakowana złośliwym atakiem, który uniemożliwił dostęp do witryny z kilku krajów.

Wiele raportów użytkowników, którzy nie mają dostępu do Wikipedii, pochodziło z Europy.
Fundacja Wikimedia potępiła atak, mówiąc, że zagraża on „podstawowym prawom każdego do swobodnego dostępu i wymiany informacji”.Wikipedia nie była jedyną głośną ofiarą ataku DDoS w ten weekend.
Gracze World of Warcraft Classic odkryli, że mieli trudności z połączeniem się z serwerami gry po tym, jak również zostali dotknięci atakiem DDoS.Blizzard, twórcy World of Warcraft, potwierdził na Twitterze, że na jego systemy wpłynęła seria ataków DDoS.

Co ciekawe, konto na Twitterze nazywające się „UkDrillas” twierdziło, że jest odpowiedzialne zarówno za atak na Wikipedię, jak i World of Warcraft Classic za pośrednictwem serii tweetów. Jedna osoba rzekomo będąca członkiem UkDrillas z siedzibą w Wielkiej Brytanii została skazana przez wściekłych graczy, którzy najwyraźniej nie docenili tego, że zabrano im naprawę World of Warcraft.

Przy tak głośnym celu trudno sobie wyobrazić, że organy ścigania jeszcze nie prowadzą dochodzenia. W takim przypadku przynajmniej członkowie UkDrillas będą musieli się martwić o zrzędliwych graczy.

World of Warcraft nie jest obcy celem ataków DDoS ze strony rywalizujących graczy. W ubiegłym roku 38-letni Rumun został skazany na rok w amerykańskim więzieniu federalnym i musiał zapłacić 29 987 USD restytucji Blizzard Entertainment po przeprowadzeniu ataku typu „odmowa usługi” na europejskie serwery World of Warcraft.

Konto UKDrillas, które chwaliło się ostatnimi atakami na Wikipedię i World of Warcraft, zostało teraz zawieszone przez Twittera.
Źródło: Bitdefender
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: