GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Szybszy Internet mobilny, większy zasięg oraz lepsza jakość połączeń – T-Mobile

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-04 16:58 - czytano: 2527 razy - dodaj komentarz
Szybszy Internet mobilny, większy zasięg oraz lepsza jakość połączeń – T-MobileMieszkańcy Łodzi i Częstochowy mogą już korzystać z wyższej jakości połączeń telefonicznych, lepszego zasięgu i dostępu do szybszego Internetu mobilnego. T-Mobile Polska zakończyło prace związane z modernizacją sieci w tych miastach, oddając użytkownikom najnowocześniejszą sieć w Europie. Łącznie na terenie Łodzi i Częstochowy pracują 704 stacje bazowe nowej generacji. W Łodzi 413 nadajników 2G i 3G starszego typu zastąpiono 586 nowoczesnymi.
REKLAMA
W Częstochowie dotychczasowych 55 zastąpiono 118.

Nowoczesna infrastruktura i więcej stacji bazowych to większy zasięg i pojemność sieci. W wyniku przeprowadzonych prac, o ponad 24% w Łodzi i blisko 48% w Częstochowie  wzrosła populacja osób w zasięgu sieci 3G mierzonego w budynkach. Zmodernizowana sieć przekłada się także na szybkość mobilnego Internetu – mieszkańcy mogą teraz korzystać z transmisji danych w sieci 3G ze średnią prędkością ściągania danych 11 Mbps.

Zarówno na terenie Łodzi i Częstochowy użytkownicy mogą korzystać z sieci LTE 4G oferowanej przez T-Mobile od czerwca br.

Jeszcze w tym roku, na obszarze dawnych województw Łódzkiego i Częstochowskiego, zostanie uruchomiona technologia UMTS900, co przełoży się na zwiększenie zasięgu sieci na terenach mniej zurbanizowanych, a także na zwiększenie pojemności sieci na całych obszarach.

Obszar dawnego województwa opolskiego oraz  Racibórz i okolice w zasięgu sieci UMTS 900.

Na obu obszarach, które zostały już wcześniej zmodernizowane uruchomiona została technologia UMTS 900. Wdrożona technologia uzupełnia zasięg sieci na terenach miejskich. Jednocześnie udostępnia lub poprawia zasięg sieci 3G na obszarach o mniejszej gęstości zaludnienia.

Nowoczesna infrastruktura przyjazna dla środowiska
Instalowane przez T-Mobile inteligentne stacje bazowe nie tylko gwarantują wyższą jakość połączeń, zasięg i transfer danych, ale pozwalają także na obniżenie zużycia energii nawet o 40-proc. Każda ze stacji bazowych automatycznie wyłącza niewykorzystywane w danej chwili sektory. Redukcji zużycia energii służą także nowoczesne systemy wykorzystujące wiatr lub energię cieplną z wnętrza Ziemi do chłodzenia lub ogrzewania stacji.

Prace nad modernizacją infrastruktury telekomunikacyjnej ruszyły w 2012 roku. Do chwili obecnej, w ramach prowadzonych przez T-Mobile Polska prac, uruchomiono ponad  9750 nowoczesnych stacji bazowych. Operator planuje zakończyć proces modernizacji w pozostałych regionach Polski jeszcze w tym roku.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: