GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung wprowadza nowe dyski SSD z technologią 3D V-NAND

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-01 17:12 - czytano: 544 razy - dodaj komentarz
Samsung wprowadza nowe dyski SSD z technologią 3D V-NANDFirma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‑NAND). Nowa seria produktów Samsung 850 PRO, zaprezentowana na Globalnym Szczycie Samsung SSD 2014 w Seulu, oferuje nowy poziom wydajności dysków półprzewodnikowych i będzie dostępna już od bieżącego miesiąca na 53 rynkach świata.
REKLAMA
Samsung
Samsung
Nowe dyski 850 PRO, wykorzystujące autorską technologię V-NAND firmy Samsung przeznaczone są  do stosowania w komputerach osobistych wysokiej klasy oraz stacjach roboczych. Opracowana przez firmę Samsung technologia struktury komórek pamięci z pionowymi wiązaniami V-NAND stanowi przełom w przezwyciężaniu dotychczasowych ograniczeń wynikających z płaskiej architektury NAND stosowanej w konwencjonalnych pamięciach flash. Umożliwia to znaczną poprawę wydajności tych elementów pod względem prędkości działania, trwałości i efektywności energetycznej.

Wprowadzając nowe dyski półprzewodnikowe 850 PRO V-NAND, Samsung realizuje kolejny ważny etap ewolucji technologii SSD, jako wiodący dostawca dysków półprzewodnikowych o wysokiej gęstości zapisu, charakteryzujących się wyjątkową trwałością, osiągami i efektywnością energetyczną – powiedział Unsoo Kim, wiceprezes ds. marketingu produktów markowych w firmie Samsung Electronics.

Dyski Samsung 850 PRO charakteryzują się wyjątkową prędkością działania i trwałością, oferując najwyższą wydajność wśród dysków SSD z interfejsem SATA III (6Gb/s). Ich wydajność mierzona prędkością sekwencyjnego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio do 550 i do 520 megabajtów na sekundę (MB/s). Prędkość losowego odczytu dochodzi do 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy prędkości zapisu do 90 000 IOPS.

Dyski są także wyposażone w funkcję Dynamic Thermal Guard kontrolującą temperaturę otoczenia w czasie działania dysku i zabezpieczającą przed utratą danych wskutek przegrzania.Dyski Samsung 850 PRO będą dostępne w wariantach o pojemności 128, 256 i 512 gigabajtów (GB) oraz 1 terabajta (TB).

Według dokumentu „Forecast Analysis: NAND, Worldwide, 1Q14 Update”* firmy Gartner z 4 kwietnia 2014 r. wartość globalnego rynku dysków półprzewodnikowych mierzona przychodami z ich sprzedaży będzie rosła w szybkim tempie z poziomu 11,04 mld USD w 2013 r. do około 14,47 mld USD w 2014 r. i 23,54 mld USD w 2017 r.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: