GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Mobile Switching Centre wraz z Data Center dla Plusa i Cyfrowego Polsatu już gotowe

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-15 18:00 - czytano: 1350 razy - dodaj komentarz
Mobile Switching Centre wraz z Data Center dla Plusa i Cyfrowego Polsatu już gotoweSpółka Qumak na zlecenie SPV Grodzisk Sp. z o.o. zbudowała najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie obiektów z funkcją Mobile Switching Centre & Data Center. Z otwartego dziś w Grodzisku Mazowieckim obiektu będą korzystać przede wszystkim firmy Polkomtel Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat S.A. Wartość projektu to prawie 83 mln zł. W Grodzisku Mazowieckim powstała lokalizacja Mobile Switching Centre & Data Center (MSC&DC).
REKLAMA
Będzie ono pełniło funkcję zaawansowanej technologicznie cyfrowej centrali telekomunikacyjnej oraz Centrum Przetwarzania Danych. Qumak S.A. jest głównym wykonawcą inwestycji, zleconej przez spółkę celową SPV Grodzisk, która należy do Laris Investments Sp. z o.o. Warszawski integrator był odpowiedzialny za kompleksową realizację inwestycji, w tym za wybudowanie i wykończenie obiektu wraz infrastrukturą techniczną oraz towarzyszącą. Możliwości tego technologicznie zaawansowanego budynku wykorzystają firmy Polkomtel oraz Cyfrowy Polsat.

- To najnowcześniejsze w Polsce i jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów w Europie powstało przede wszystkim z myślą o naszych klientach. Zapewnimy milionom klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu jeszcze lepszą obsługę i jeszcze większy komfort korzystania z naszych usług. Klienci wymagają coraz bardziej nowoczesnych i śmiałych technologicznie rozwiązań – Plus i Cyfrowy Polsat inwestują więc w najnowocześniejsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne, również w obszarze IT. Obiekt ma duży potencjał rozwoju, co szczególnie istotne w przypadku tak innowacyjnych spółek technologicznych jak Plus i Cyfrowy Polsat.– powiedział Tomasz Gillner-Gorywoda, Dyrektor Generalny Polkomtel Sp. z o.o.

Do głównych zadań realizowanych w lokalizacji Mobile Switching Centre & Data Center będzie należeć m.in. koordynacja połączeń pomiędzy użytkownikami, proces autoryzacji i uwierzytelniania abonentów oraz zestawianie dziesiątków tysięcy połączeń w celu szybkiego przesyłania danych. Dzięki temu możliwa będzie sprawniejsza i szybsza obsługa klientów. Ponadto w wysoko wyspecjalizowanych pomieszczeniach technicznych – serwerowniach, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, będą przechowywane oraz przetwarzane dane klientów firmy Polkomtel i Cyfrowy Polsat. Rozwijane w nich będą także kolejne usługi i produkty komercyjne.

- Centrum w Grodzisku jest dla nas kolejnym krokiem w umacnianiu pozycji lidera w zakresie realizacji Data Center. Zaangażowanie w tego typu projekty stanowi element konsekwentnie realizowanej przez nas strategii biznesowej. – powiedział Paweł Jaguś, Prezes Qumak S.A. –  W ostatnich latach wykonaliśmy ponad 40 tego typu projektów. Zdobyte doświadczenie pozwoliło nam stworzyć obiekt, spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa oraz niezawodności. Ponadto, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu Green Building, centrum charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością energetyczną. – dodał.

W budynku o powierzchni całkowitej 5 250 m˛ Qumak wykonał klimatyzację precyzyjną, wykorzystującą jako czynnik chłodniczy wodę lodową oraz powietrze zewnętrzne. W efekcie obiekt jest przyjazny dla środowiska. Ponadto zainstalowano szereg rozwiązań, które zapewniają możliwość analizy rozkładu temperatury powietrza, cyrkulującego w serwerowni. Dzięki tym rozwiązaniom centrum ma jeden z najniższych w Polsce współczynników PUE (współczynnik mierzący efektywność zużycia energii), co ma wpływ na znaczne obniżenie kosztów zużycia energii.

Wykonawca zadbał o niezawodność podstawowych systemów centrum – zasilania, chłodzenia i infrastruktury IT. Kluczowe instalacje zbudowane zostały redundantnie, co oznacza, że podczas awarii pojedynczego urządzenia, natychmiast włączy się zapasowe w taki sposób aby nie było wpływu na usługi biznesowe dla użytkowników. W obiekcie wykorzystano najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa budynku. Ochronę pożarową zapewnia kompleksowy system składający się m.in. z systemu sygnalizacji pożaru, wczesnej detekcji dymu oraz gaszenia gazem (bezpieczny dla ludzi). Takie zabezpieczenie umożliwia szybsze podjęcie działań przez ochronę obiektu i przyczynia się do zminimalizowania skutków pożaru. Dodatkowo obiekt będzie w pełni zautomatyzowany dzięki systemowi zarządzania budynkiem (BMS).

- Realizacja tak dużego i zaawansowanego technologicznie obiektu stanowiła bardzo skomplikowany proces inwestycyjny. –powiedziała Dorota Cichoń, Prezes Zarządu SPV Grodzisk Sp. z o.o. – - Zakończenie tego projektu sukcesem, to efekt doświadczenia oraz ogromnego zaangażowania wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za jego wykonanie.

MSC&DC to kolejny projekt w portfolio spółki Qumak. W ciągu ostatnich lat integrator wykonał kilkadziesiąt Data Center dla największych firm i instytucji w Polsce. Wśród nich wymienić można, bardzo rygorystyczne pod względem wymogów bezpieczeństwa, projekty dla podmiotów finansowych, m.in. dla Banków Spółdzielczych z Grupy BPS czy Banku BPH.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: