GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

BRING ME THE HORIZON kolejnym wykonawcą Orange Warsaw Festival

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-24 17:38 - czytano: 312 razy - dodaj komentarz
BRING ME THE HORIZON kolejnym wykonawcą Orange Warsaw FestivalBRING ME THE HORIZON, najlepszy brytyjski zespół roku według brytyjskiego magazynu muzycznego Kerrang!, zagra podczas Orange Warsaw Festival 2014. Wystąpi w niedzielę 15 czerwca, na jednej z dwóch scen festiwalowych - Warsaw Stage. BRING ME THE HORIZON, założony w 2004 roku w Sheffield, gra muzykę z pogranicza metalu. Reprezentują swój własny, unikatowy styl muzyczny łączący ciężkie gitarowe brzmienia z elementami zapożyczonymi z muzyki klasycznej, pop, a nawet elektroniki.
REKLAMA
W plebiscytach biblii ciężkiego brzmienia - magazynu Kerrang! - zespół wygrywał już w kategorii debiut, album, video roku i wreszcie przed rokiem – najlepszy zespół brytyjski. W innym plebiscycie dostał zasłużoną nominację w kategorii „Najciężej pracujący zespół”.
Najnowszy, wydany w kwietniu 2013 roku album "Sempiternal" pokazuje wyraźny wpływ muzyki elektronicznej i ambient na twórczość zespołu. Album zebrał bardzo pozytywne recenzje wśród krytyków na całym świecie co przełożyło się również na wyniki sprzedaży - wydawnictwo zajęło pierwsze miejsce w Australii i trzecie w UK.

Piotr Metz, Rzecznik OWF - Wielka nadzieja europejskiego metalu. BRING ME THE HORIZON to zespół, który programowo odmawia zamknięcia się w getcie metalowych konwencji. Każdy album to nowy eksperyment. Flirtują z elektroniką i dubstepem. Inspirują się twórczością: Pink Floyd i Dire Straits. Jednocześnie wierni są swoim znakom firmowym – precyzyjnym do bólu gitarowym riffom i mrocznym tekstom, skandowanym razem z publicznością na koncertach.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:
Scena „Orange Stage”:
13 czerwca - KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES
14 czerwca - FLORENCE AND THE MACHINE
15 czerwca - DAVID GUETTA, KASABIAN
Scena „Warsaw Stage”:
13 czerwca - SNOOP DOGG AKA SNOOP LION

Kolejni artyści ogłaszani będą już wkrótce.
Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: