GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zjednoczenie Google i Facebooka przeciwko inwazji NSA

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-09 16:41 - czytano: 268 razy - dodaj komentarz
Zjednoczenie Google i Facebooka przeciwko inwazji NSAWedług sondażu przeprowadzonego przez Bitdefender użytkownicy PC są prawie cztery razy bardziej zirytowani powolnym działaniem swoich maszyn niż wirusami. Badania na ponad 1000 zaawansowanych użytkowników komputerów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wykazały, że ponad połowa respondentów uważa, iż spadek wydajności jest najbardziej denerwującym problemem, podczas gdy tylko 13,4% wskazała na złośliwe oprogramowanie. Awarie aplikacji i problemy sprzętowe także sprawiły, że większość
REKLAMA
ludzi czuje rozczarowanie w stosunku do swoich maszyn.

AOL, Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Twitter, Apple i Yahoo stworzyły sojusz prosząc rząd USA o zreformowanie praktyk nadzoru ze względu na prywatność użytkowników po ujawieniu informacji o gromadzeniu na szeroką skalę danych dotyczących osób prywatnych.

Sojusz, znany, jako Reforma Nadzoru Rządu, ma również rozliczać agencje wywiadowcze, dbać o przejrzystość wymagań rządowych wobec informacji użytkownika oraz określać spójne i przejrzyste ramy prawne, aby na całym świecie chroniono prywatność i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

- Niżej podpisane firmy uważają, że to jest czas dla światowych rządów, aby zająć się praktykami i przepisami regulującymi nadzór rządowy osób i dostępu do ich danych -  na stronie internetowej grupy napisano - Dodatkowo, rządy powinny ograniczyć nadzór do konkretnych, znanych użytkowników dla celów zgodnych z prawem i nie powinny podejmować się masowego gromadzenia danych o połaczeniach internetowych.

W liście otwartym do prezydenta USA, firmy mówią, że stworzyły tę inicjatywę, w wyniku licznych ujawnień dotyczących tajnej działalności szpiegowskiej NSA, które wyciekły przez byłego pracownika Edwarda Snowdena.

- Raporty na temat inwigilacji rządu wykazały, że istnieje realna potrzeba większego ujawniania i nowych limitów odnośnie zbieranych przez rządy informacji - mówi dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg - Rząd USA powinien skorzystać z okazji, aby wprowadzić tę reformę i zrobić to dobrze.

Firmy planują odbudować swój wizerunek w oczach konsumentów, ponieważ - ludzie nie będą korzystać z technologii, której nie ufają - mówi Brad Smith, radca prawny i wiceprezes, prawny i korporacyjny w firmie Microsoft.
Źródło: Bitdefender
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: