GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

T-Systems wygrywa przetarg RWE

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-07 17:20 - czytano: 341 razy - dodaj komentarz
T-Systems wygrywa przetarg RWET-Systems – spółka teleinformatyczna należąca do globalnej grupy Deutsche Telekom – wygrała międzynarodowy przetarg Grupy RWE. Firma otrzymała zlecenie na usługi umożliwiające zarządzanie infrastrukturą IT jednej z największych firm energetycznych w Europie. W ramach pięcioletniego kontraktu, T-Systems dostarczy usługi i systemy desktopowe, a także techniczne wsparcie IT zarówno w placówkach firmy, jak i zdalnie. Od lutego 2014 r. T-Systems będzie obsługiwać ok. 40 000 komputerów RWE w całej
REKLAMA
Europie. Wdrożenie to sprawi, że dostawca energii zredukuje koszty operacyjne w tym obszarze o 30 proc. Na polskim rynku Grupa RWE (dawniej Stoen) obsługiwana jest przez lokalny oddział T-Systems.

Chcemy zmodernizować i ujednolicić nasze rozwiązania IT. Dzięki temu zredukujemy koszty i zyskamy większą elastyczność, która jest kluczowa wobec naszych planów rozwoju w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że współpracując z T-Systems, korzystamy z usług doświadczonego partnera – tłumaczy Michael Neff, Chief Information Officer (CIO) w Grupie RWE.

Sektor energetyczny jest dla T-Systems jednym z kluczowych rynków – mówi Maciej Plebański, Prezes Zarządu T-Systems Polska. – Usługi IT dla tej branży, szczególnie w Polsce, mają ogromny potencjał rozwoju. W obliczu zmian, jakie – zgodnie z prawem unijnym – czekają polską energetykę, spodziewamy się istotnego wzrostu zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne w perspektywie kilku najbliższych lat. Współpraca z RWE – jednym z liderów branży energetycznej w Europie – jest zatem kamieniem milowym w naszej strategii – dodaje Maciej Plebański z T-Systems Polska.

Zgodnie z prawem unijnym, do 2020 roku Polska musi wdrożyć narzędzia optymalizujące zużycie energii, czyli inteligentne sieci i liczniki, tzw. system smart grid. Wdrożenie ma obejmować 80 proc. z ok. 16,8 mln odbiorców energii w Polsce. Szacuje się, że zmiany te będą kosztowały ok. 7,6 mld zł.
Ich wdrożenie ma przynieść aż 10 proc. oszczędności energii pierwotnej, zredukować koszty operacyjne działalności dystrybutorów i sprzedawców energii oraz – dzięki zwiększeniu świadomości społeczeństwa – doprowadzić do 30 proc. oszczędności energii u użytkowników końcowych.

T-Systems dysponuje odpowiednimi technologiami, które mogą ułatwić realizację tych planów. Doświadczenie i know-how firm z grupy Deutsche Telekom, do której należy T-Systems, pozwolą przenieść na polski rynek rozwiązania wykorzystywane w sektorze energetycznym w Niemczech, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

T-Systems Polska jest – obok sieci komórkowej T-Mobile – jednym z dwóch podmiotów Grupy Deutsche Telekom obecnych na polskim rynku.  W przeciwieństwie do młodszej spółki-siostry, T-Systems świadczy usługi wyłącznie dla klientów biznesowych, polegające na integracji systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, outsourcingu IT oraz budowie sieci lokalnych i rozległych. T-Systems oferuje m.in. rozwiązania w modelu cloud poprzez sieć dziewięćdziesięciu data center na świecie, w tym jednym w Katowicach.
Źródło: T-Systems
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: